Zakończył się szósty triathlon w Ślesinie

przegladkoninski.pl

– Mam nadzieję, że spotkamy się znów za rok – powiedział w niedzielę na zakończenie szóstego już w historii Ślesina Garmin Iron Triathlon, burmistrz Mariusz Zaborowski. – Gratuluję zawodnikom i organizatorom, a wszystkich zapraszam do naszego przepięknego miasta, nad nasze wspaniałe jeziora. U nas warto spędzić wakacje.

3 czerwca na starcie triathlonu stanęło ponad tysiąc zawodników z całego kraju. Impreza przyciągnęła nie tylko amatorów sportu, ale także miłośników pięknych krajobrazów. Wyjątkowo widowiskowo wyglądał wyścig w wodzie. Pot na czole towarzyszył wszystkim zawodnikom do samego końca. Lejący się z nieba żar nie pomagał, jednak nikogo nie pokonał. Na najdłuższym dystansie zawodnicy musieli przepłynąć kilometr w jeziorze, 45 kilometrów pokonać na rowerze oraz przebiec 10-kilometrową trasę. Nowością była możliwość wystartowania w trzyosobowej sztafecie również na 1/8 IM, co do tej pory możliwe było jedynie na ćwiartce. Zostały także rozegrane zawody dla dzieci i młodzieży Garmin Kids.

– Witam państwa bardzo serdecznie na przepięknej ślesińskiej ziemi – mówił burmistrz Mariusz Zaborowski. – Ślesin ma swoje tradycje, ale niezmiennie staramy się, żeby ze względu na swoje położenie i wspaniałe jeziora, które są bogactwem narodowym przyciągał jak najwięcej turystów. Organizujemy różnego rodzaju imprezy. Za dwa tygodnie mamy zlot motocyklowy, mistrzostwa świata w ślizgaczach, mistrzostwa Polski… U nas warto spędzić czas i choć trudno deklarować, bo w tym roku wybory, to mam nadzieję, że spotkamy się za rok.

Mnóstwo emocji wzbudziła nie tylko rywalizacja, ale nagrody dla najlepszych.

 

adminSport- Mam nadzieję, że spotkamy się znów za rok - powiedział w niedzielę na zakończenie szóstego już w historii Ślesina Garmin Iron Triathlon, burmistrz Mariusz Zaborowski. - Gratuluję zawodnikom i organizatorom, a wszystkich zapraszam do naszego przepięknego miasta, nad nasze wspaniałe jeziora. U nas warto spędzić wakacje. 3 czerwca na...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
312 razy przeczytano

Related Posts

Ostatni start w Pucharze Polski w Klasie Narodowej Omega

Ostatni start w Pucharze Polski w Klasie Narodowej Omega

Drugi start ślesińskiej załogi w Pucharze Polski

Drugi start ślesińskiej załogi w Pucharze Polski

Żeglarskie podsumowanie sierpnia w UKS

Żeglarskie podsumowanie sierpnia w UKS

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: