przegladkoninski.pl

Rekord na dystansie 1/4 Ironmana mężczyzn i wygrana reprezentantki naszego regionu w rywalizacji kobiet. Za nami kolejna odsłona Garmin Iron Triathlon w Ślesinie.

Uczestnicy tegorocznej ślesińskiej odsłony Garmin Iron Triathlon rywalizowali na dwóch dystansach: 1/4 Ironmana (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu) oraz 1/8 Ironmana (0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegu). Zmagania ukończyło ponad 600 uczestników. Na dystansie 1/4 Ironmana najlepiej poszło Łukaszowi Kalaszczyńskiemu z KM Sport Pro Team.

Zawodnik z Płocka zameldował się na mecie z czasem jednej godziny pięćdziesięciu dwóch minut i pięćdziesięciu siedmiu sekund, bijąc tym samym „garminowy” rekord na tym dystansie. W klasyfikacji zawodników z naszego regionu najlepiej poszło Kacprowi Koszalowi z Konina (9. miejsce z czasem: 2:06:22). Najwięcej radości kibicom z naszego powiatu sprawił na pewno występ ślesinianki Agnieszki Cieślak (KS AZS AWF Katowice), która zdominowała zmagania pań startujących na dystansie 1/4 Ironmana. Agnieszka Cieślak – najpopularniejsza sportsmenka naszego „Plebiscytu Sportowego” w 2012 roku – pokonała trasę w czasie dwóch godzin, siedemnastu minut i czterdziestu czterech sekund. W rywalizacji mężczyzn na dystansie 1/8 Ironmana najszybszy był Tomasz Słupik z Warszawy (1:01:23). W grupie pań wygrała Paulina Nowak z Poznania (1:06:49). Jak co roku w Ślesinie nie zabrakło też biegów dzieci i młodzieży.

Tekst: Mateusz Krzesiński

adminSportprzegladkoninski.pl Rekord na dystansie 1/4 Ironmana mężczyzn i wygrana reprezentantki naszego regionu w rywalizacji kobiet. Za nami kolejna odsłona Garmin Iron Triathlon w Ślesinie. Uczestnicy tegorocznej ślesińskiej odsłony Garmin Iron Triathlon rywalizowali na dwóch dystansach: 1/4 Ironmana (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu) oraz 1/8...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
140 razy przeczytano