m.lm.pl

Dwadzieścia załóg w siedmiu klasach rywalizowało podczas Regat Zakończenia Sezonu Żeglarskiego. Były to przedostatnie żeglarskie zmagania w tym roku.

Sobotnie regaty toczone były już w typowo jesiennych warunkach. – Nie brakowało słońca i wiatru, ale wiatr wiał z różnych kierunków. Mając na uwadze topografię ułożenia jeziora i otaczające go partie lasów zdarza się to tu często – mówi Roman Latanowicz, prezes Konińskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. – Jak zawsze nie brakowało ducha walki szczególnie wśród uczestniczącej młodzieży i dzieci. Jezioro jest już nieco opustoszałe o tej porze roku, ale za to w pięknych kolorach jesiennych. 

Ostatecznie udało się rozegrać wszystkie trzy wyścigi. Najliczniej obsadzona była klasa Optymist, w której rywalizowało sześć załóg. Najlepszy był Fabian Cieślak, a na podium uplasowali się jeszcze Jagoda Piątek i Anna Przybylska. Dalsze miejsca zajęli: Julia Lewandowska, Wiktoria Stankiewicz i Kacper Gębicki.

Cztery załogi wystartowały w klasie T3. Zwyciężył Paweł Czajkowski, drugi był Krzysztof Nowakowski, a trzeci – Roman Latanowicz. Poza podium uplasował się Bogusław Andrzejewski. W klasie Ancora najlepszy był Kacper Jakubowski, druga była Weronika Degórska, a ostatnie miejsce na podium zajął Dominik Kozyra.

Po dwie załogi zmagały się w klasach Omega Sport, T2 i Open. W tej pierwszej wygrał Maciej Hetke przed Mateuszem Ściborem, w T2 najlepszy był Stanisław Wapniarski, a drugie miejsce zajął Marek Olkowski. W klasie Open zwyciężył Tomasz Grzybowski przed Andrzejem Płóciennikiem. Tylko jedna załoga płynęła w klasie T1, pierwsze miejsce automatycznie więc zajął Piotr Cholewiński.

Były to przedostatnie regaty w tegorocznym kalendarzu żeglarskim. 17 listopada odbędą się jeszcze Zimowe Regaty Barbórkowe, które zakończą cykl Grand Prix Jezior Konińskich.

adminSportDwadzieścia załóg w siedmiu klasach rywalizowało podczas Regat Zakończenia Sezonu Żeglarskiego. Były to przedostatnie żeglarskie zmagania w tym roku. Sobotnie regaty toczone były już w typowo jesiennych warunkach. - Nie brakowało słońca i wiatru, ale wiatr wiał z różnych kierunków. Mając na uwadze topografię ułożenia jeziora i otaczające go partie...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
295 razy przeczytano