Pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego przyniosły wiele sukcesów sportowych dla naszych uczniów. Korzystając z ładnej i ciepłej pogody nauczyciele wychowania fizycznego od początku września przygotowywali młodzież do startu i rywalizacji w zawodach w bieganiu. Biegi to tradycja ślesińskiej szkoły. Na efekty nie trzeba było długo czekać.  Pierwszymi ważnymi zawodami po gminnych eliminacjach, które wygraliśmy były Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 20 września na lotnisku w Kazimierzu Biskupim.
Szkoła wystawiła ogółem cztery drużyny:  po dwie drużyny dziewcząt i chłopców w kategorii wiekowej 2006 i młodsi oraz roczniki 2003-2005 (klasy VII, VIII SP oraz III GIM).

 

Oto wyniki zawodów:

– chłopcy roczniki 2006 i młodsi   I miejsce – awans na Mistrzostwa Wielkopolski w Poznaniu

– dziewczynki rocznik 2006 i młodsze    II miejsce

– chłopcy klasy VII, VIII oraz III GIM     III miejsce

– dziewczęta klasy VII, VIII oraz III GIM    IV miejsce

 

Po biegach sztafetowych przyszedł czas na Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych, które odbyły się po zawodach gminnych  5 października także w Kazimierzu Biskupim. Nasi zawodnicy wystartowali we wszystkich konkurencjach i kategoriach wiekowych.

W klasyfikacji drużynowej Szkoła Podstawowa w Ślesinie zajęła :

– dziewczynki rocznik 2006 – 2007     I miejsce

– chłopcy rocznik 2008 i młodsi   I miejsce

– chłopcy roczniki 2003-2005   I miejsce

– dziewczynki rocznik 2008 i młodsze  IV miejsce

– dziewczynki rocznik 2008 IV miejsce

– chłopcy rocznik 2006 – 2007   V miejsce

–  dziewczynki rocznik 2003 – 2005 VI  miejsce

Wszystkie drużyny, które zajęły pierwsze miejsca awansowały na zawody wojewódzkie, które odbędą się wiosną w przyszłym roku. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej Amelia Nowak kl. VII c oraz Jakub Szeląg z kl. Vc zajęli również pierwsze miejsca.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów.

 

Tekst i zdjęcia ZSP w Ślesinie

 

 

 

adminSportPierwsze tygodnie nowego roku szkolnego przyniosły wiele sukcesów sportowych dla naszych uczniów. Korzystając z ładnej i ciepłej pogody nauczyciele wychowania fizycznego od początku września przygotowywali młodzież do startu i rywalizacji w zawodach w bieganiu. Biegi to tradycja ślesińskiej szkoły. Na efekty nie trzeba było długo czekać.  Pierwszymi ważnymi zawodami...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
452 razy przeczytano