konin.naszemiasto.pl

Gmina Ślesin znana jest ze swoich walorów rekreacyjno-wypoczynkowych: na jej terenie znajduje się ciąg dużych jezior – w tym Jezioro Ślesińskie, Wąsosko-Mikorzyńskie, Licheńskie. Jej atutem jest też aktywność sportowa szkół, klubów sportowych i samorządu gminnego. Corocznie przyznawane są dotacje z budżetu gminy przeznaczone na sport. Średnia kwota oscyluje w wysokości 360 tys. zł.

Na terenie gminy Ślesin działają cztery kluby sportowe, które korzystają ze środków publicznych. Największym jest LKS Ślesin, który systematycznie uczestniczy w rozgrywkach związków sportowych w piłkę nożną.

Pokonać Juventus i zostać człowiekiem z żelaza

Klub skupia swoje działania na najmłodszych rocznikach. Największym sukcesem okazał się Wrocław Trophy, turniej w którym udział wzięło 246 zespołów nazywany mistrzostwami Europy, gdzie patronat sprawowała UEFA – rocznik 2009, po karnych z Juventusem Turyn, zdobył złoty medal. Z dotacji korzystają również trzy pozostałe kluby: MLUKS Strażak z Lichenia Starego, który bierze udział w rozgrywkach Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, UKS Delfin, który trenuje młode dziewczęta w piłce nożnej i prowadzi zajęcia z żeglarstwa regatowego oraz KKS Centrum, który szkoli z zakresu sztuk i sportów walki.

Od siedmiu lat gmina Ślesin jest współorganizatorem wydarzenia, jakim jest Garmin Iron Triathlon. Tradycyjnie „ludzie z żelaza” rywalizują o tytuł najlepszego zawodnika na trasie 1/4 i 1/8 Iron Mana. Ciepłe jezioro, świetnie przygotowana trasa rowerowa i malowniczo położona nad jeziorem trasa biegu przyciąga corocznie około 1000 zawodników, którym kibicuje corocznie około pięć tysięcy osób.

Kilka razy gmina Ślesin wraz z Polskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego organizowała wydarzenia o randze ogólnopolskiej, europejskiej i światowej.

W 2015 odbył się Wielki Finał Mistrzostw Polski w Skuterach Wodnych. Podczas tych zawodów rozegrano pięć eliminacji. Najlepsi zawodnicy rywalizowali w Chodzieży, Bris-tonas (Litwa), Ełku, Zegrzu i Ślesinie.
W 2018 roku, miasto i gmina Ślesin, po raz kolejny zostało organizatorem wielkiego wydarzenia, jakim były motorowodne mistrzostwa świata w klasie OSY 400 oraz mistrzostwa Polski w niższych klasach. Zaciętą międzynarodową rywalizację obserwowało kilka tysięcy kibiców.


Zapraszamy do Ślesina i okolic, każdy znajdzie dla siebie właściwy sposób aktywności. Naszym hasłem jest „Gmina Ślesin – warto zobaczyć”!

Od trzech lat gmina wraz z Konińskim Klubem Sportowym Centrum współorganizuje Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Centralnego PFK w kumite, pod patronatem Oyama Polskiej Federacji Karate. W zawodach uczestniczy ponad 120 zawodników.

Wspólnie z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie gmina od kilku lat organizuje Wielkopolski Festiwal Tańca „Tańczące trzewiczki” . Biorą w nim, udział grupy taneczne i soliści z całej Wielkopolski, liczba uczestników to około 800 osób. Zwycięscy uzyskują awans do konkursu ogólnopolskiego.

Dzięki inwestycjom w infrastrukturę wodną, marszałek województwa Wielkopolskiego, wybrał w 2016 roku gminę Ślesin, jako współorganizatora wydarzenia, które zainicjowało Wielkie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego na Wielkiej Pętli Wielkopolski. Podczas tej imprezy odbyły się regaty żeglarskie w kilku kategoriach.

Infrastruktura to podstawa

Dzieci i młodzież z terenu gminy Ślesin, ale również przybywający tu turyści mogą korzystać z bogatej infrastruktury sportowej. Do najważniejszych obiektów należy Stadion Miejski w Ślesinie (dwa pełnowymiarowe boiska), boisko pełnowymiarowe w Licheniu Starym, hala widowiskowo-sportowa w Ślesinie, sale gimnastyczne funkcjonujące przy szkołach podstawowych, dwa „Orliki” z boiskami do koszykówki, skate park oraz boiska sołeckie.

W ostatnim okresie powstało również wiele tras służących do uprawiania nordic walking, joggingu czy wycieczek rowerowych. W całej gminie sukcesywnie budowane są siłownie zewnętrzne i place zabaw, praktycznie istnieją już w każdym z 29 sołectw i osiedli.

Gmina Ślesin od wielu lat inwestuje w infrastrukturę turystyczną dzięki czemu stała się ważnym ośrodkiem szkoleniowo-treningowym na mapie Wielkopolski.

– Posiadamy bardzo dobre zaplecze wypoczynkowe, na terenie gminy funkcjonują hotele wyposażone w baseny, korty tenisowe, boiska oraz świadczące usługi odnowy biologicznej i rehabilitacji. Wszystkim podmiotom zależy na najwyższej jakości usług i zadowoleniu klientów – zachwalają włodarze gminy.

Materiał oryginalny: Ślesin. Sport tutaj to nie tylko LKS i jeziora. Karate, triatlon, taniec i świetne warunki do rekreacji – to również ich duma – Konin Nasze Miasto

adminSportkonin.naszemiasto.pl Gmina Ślesin znana jest ze swoich walorów rekreacyjno-wypoczynkowych: na jej terenie znajduje się ciąg dużych jezior – w tym Jezioro Ślesińskie, Wąsosko-Mikorzyńskie, Licheńskie. Jej atutem jest też aktywność sportowa szkół, klubów sportowych i samorządu gminnego. Corocznie przyznawane są dotacje z budżetu gminy przeznaczone na sport. Średnia kwota oscyluje...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
244 razy przeczytano