UKS Ślesin

Żeglarze i żeglarki z Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin w Ślesinie pływają w tym sezonie od połowy maja.  Zajęcia prowadzą instruktorzy: Marcin Bryl oraz Jacek Olejniczak. Epidemia covid -19 spowodowała, że zajęcia żeglarskie na wodzie w tym roku rozpoczęły się nieco później, podobnie jak w innych dyscyplinach sportu i rekreacji w naszym kraju.                                 

Za nami już trzy starty ślesińskich żeglarzy. Pierwsze regaty  w tym sezonie żeglarskim odbyły się 20 czerwca w Pątnowie w Klubie Żeglarskim KWB Konin. W regatach wystartowali najmłodsi żeglarze. W klasie Ancora pierwsze miejsce zajął Kacper Jakubowski, miejsce drugie Julia Lewandowska, na miejscu regaty ukończył Kacper Gębicki, a na czwartym miejscu  Wiktoria Kwiatkowska . W klasie Optimist miejsce pierwsze zajął Wiktor Dominiak, a Miejsce drugie  Filip Dominiak.

Za nami także pierwsze i drugie regaty w ramach Grand Prix Jeziora Powidzkiego.
Regaty OWŻ HORN w Kosewie to pierwsze eliminacje tegorocznego Grand Prix Jeziora Powidzkiego. W dniu 4 lipca 2020 roku na przystani stawiło się 37 jachtów żaglowych.

UKS Ślesin

W klasie Open na pierwszym  miejscu  na podium znalazła się  załoga Flippera z Sławomirem Blaszką, Piotrem Malińskim i Miłoszem Malińskim. Drugą lokatę wywalczyła ślesińska załoga omegi sport POL- 135 z Jackiem Olejniczakiem, Kacprem Chmielewskim i Piotrem Paruszkiewiczem.  Nasza załoga tuż  przed metą w czwartym biegu miała wywrotkę, mimo to ukończyła regaty na drugim wysokim miejscu.

W drugich regatach Grand Prix Jeziora Powidzkiego rozegranych na Dzikiej Plaży w Powidzu wystartowało ponad pięćdziesiąt jachtów. Tym razem w klasie Open nasza załoga  POL 135 z Jackiem Olejniczakiem, Kacprem Chmielewskim i Piotrem Paruszkiewiczem zajęła trzecie miejsce. Na miejscu piątym w tej samej klasie regaty ukończyli młodzi debiutanci ze Ślesina: Kacper Jakubowski i Kacper Chmielewski, którzy płynęli na łodzi 420.

Zdjęcia i tekst: UKS Ślesin

http://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2020/07/IMG_3321-1024x678.jpghttp://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2020/07/IMG_3321-150x150.jpgadminSportUKS Ślesin Żeglarze i żeglarki z Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin w Ślesinie pływają w tym sezonie od połowy maja.  Zajęcia prowadzą instruktorzy: Marcin Bryl oraz Jacek Olejniczak. Epidemia covid -19 spowodowała, że zajęcia żeglarskie na wodzie w tym roku rozpoczęły się nieco później, podobnie jak w innych dyscyplinach sportu i...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
395 razy przeczytano