lm.pl
LM.pl

Od najbliższego roku szkolnego w liceum w Kleczewie ma działać szkoła mistrzostwa sportowego. Przy jej organizacji współuczestniczy LKS Ślesin.

To nowa inicjatywa w regionie, do tej pory ani w Kleczewie, ani w Ślesinie szkoły mistrzostwa sportowego nie było.
– Chcemy się rozwijać. Mamy wiodące grupy w regionie, chcemy dać szansę rozwijać się chłopcom w późniejszym etapie – tłumaczy Kamil Sobota, prezes LKS Ślesin.

W ramach SMS uczniowie będą mieli trzynaście godzin zajęć wychowania fizycznego więcej, niż w standardowej placówce. Treningi będą odbywać się na stadionie w Ślesinie, a zawodnicy będą również reprezentować LKS Ślesin w ramach wojewódzkiej ligi juniorów. – Klub pomaga w organizacji dojazdu dla zawodników. Są to busy dziewięcioosobowe, które będą jechały w różnych kierunkach i dowoziły zawodników na zajęcia. Zawodnicy z dalszych rejonów mogą skorzystać z odpłatnej bursy w Ślesinie – mówi Kamil Sobota.

Szkoła i klub zapraszają chętnych uczniów do zgłaszania się do SMS. Każdy chętny będzie musiał najpierw przejść testy sprawnościowe, które odbędą się 8 lipca o godz. 17.00 na stadionie w Ślesinie. Testy te będą podstawą do kwalifikacji do szkoły. 

W planach jest również utworzenie szkoły mistrzostwa sportowego w klasach IV – VI w szkole podstawowej. W ramach tego projektu zbierani są na razie chętni – dopiero po skompletowaniu odpowiedniej liczby osób szkoła zostanie otwarta. Więcej informacji udziela prezes LKS Ślesin Kamil Sobota (tel. 733 007 047).

Tekst: Bartosz Skonieczny – LM.pl

adminPiłka nożnaLM.pl Od najbliższego roku szkolnego w liceum w Kleczewie ma działać szkoła mistrzostwa sportowego. Przy jej organizacji współuczestniczy LKS Ślesin. To nowa inicjatywa w regionie, do tej pory ani w Kleczewie, ani w Ślesinie szkoły mistrzostwa sportowego nie było. - Chcemy się rozwijać. Mamy wiodące grupy w regionie, chcemy dać szansę rozwijać...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
150 razy przeczytano