przegladkoninski.pl

Pięć drużyn wzięło udział w Meczu Piłki Nożnej Gospodyń o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozgrywanego w ramach VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Kół Gospodyń i innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich w Licheniu Starym. Wygrały panie reprezentujące Gminną Radę KGW oraz Zespół „Razem” z gminy Brudzew.

W Licheniu Starym trwa VIII Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń i innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich. W ramach tego wydarzenia rozegrany został Mecz Piłki Nożnej Gospodyń o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Do rywalizacji stanęło pięć drużyn.
– Tańczymy, śpiewamy, chodzimy z kijkami, jeździmy na rowerze, czyli cały czas jesteśmy w ruchu – mówiły panie z Brudzewa o swoich przygotowaniach do zawodów. – Ogólnie w piłkę trochę wczoraj pograłyśmy, ale za bardzo w nią nie gramy. My jesteśmy drużyną „sześćdziesiąt plus”, mamy też naszą maskotkę, młodą dziewczynę. Gdyby nie ona, to byśmy nie zaryzykowały – opowiadały Urszula Banasiak i Czesława Modrzejewska, reprezentujące Gminną Radę KGW oraz Zespół „Razem” z gminy Brudzew.

Panie z Brudzewa zajęły też pierwsze miejsce w konkursie na potrawy z kapusty, a komisja miała, co oceniać, bo zgłoszono aż 54 dania. Zwyciężczynie przygotowały surówkę modrą.

Jutro druga odsłona VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Kół Gospodyń i innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich w Licheniu Starym. Zaplanowano o godzinie 7.00 różańcowy spacerek od kościoła św. Doroty do miejsca objawień w Grąblinie. O 11.00 ulicami Lichenia (z parkingu przy ulicy Konińskiej) przejdzie barwny korowód, który poprowadzi Orkiestra Dęta z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie. O 12.00 gospodynie będą modlić się podczas mszy w licheńskiej bazylice, po niej (o godz. 13.45) zaplanowano zwiedzanie z przewodnikiem Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, o 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a pół godziny później zjazd zakończy „Barka” przy pomniku św. Jana Pawła II oraz minikoncert maryjny.

Swoim patronatem to wydarzenie objęła prezydentowa Agata Kornhauser-Duda.

 

Źródło: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

adminPiłka nożnaPięć drużyn wzięło udział w Meczu Piłki Nożnej Gospodyń o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozgrywanego w ramach VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Kół Gospodyń i innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich w Licheniu Starym. Wygrały panie reprezentujące Gminną Radę KGW oraz Zespół „Razem” z gminy Brudzew. W Licheniu Starym trwa...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
202 razy przeczytano