Po zmroku 4 sierpnia wszyscy chętni, którzy chcieli spróbować sił w zadaniach wykonywanych na co dzień przez strażaków, mieli okazję zmierzyć się z tymi trudnymi wyzwaniami. Było to połączenie emocjonującej zabawy z nauką a zarazem fantastyczną przygodą.

Głównym organizatorem Terenowej Gry Strażackiej była Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP w Licheniu Starym, jednak wydarzenie współorganizowało 9 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu konińskiego oraz WORD i Komenda Miejska Policji w Koninie.

W przedsięwzięcie zaangażowane były jednostki: OSP Branno, OSP Brdów, OSP Budzisław Kościelny, OSP Grąblin, OSP Krzymów, OSP Stare Miasto, OSP Wilczyn, OSP Wola Podłężna, OSP Ziemięcin. W grze uczestniczyło 21 zespołów w składzie 3-6 osób (z tylu osób składać się może zastęp straży wyjeżdżający do akcji) z całego powiatu konińskiego.

Gracze musieli się zmierzyć między innymi z takimi zadaniami jak: transport poszkodowanego na noszach, rzuty kołem ratowniczym, neutralizacja substancji toksycznej, budowanie stanowiska wodnego, musztra.

Zwycięzcy w kat. Najlepszy Zespół Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej:
I miejsce – Świetliki (444 pkt.),
II miejsce – Zające (390 pkt.),
III miejsce – Wilczyn II (372 pkt.).

Zwycięzcy w kat. Najlepszy Zespół Cywilny (graczy niezwiązanych ze strażą):
I miejsce – Ekipa dla Jezusa (452 pkt.),
II miejsce – Czarne Słonice (442 pkt.),
III miejsce -„Zocha” (388 pkt.).

Jak mówi Monika Koszewska – opiekun MDP przy OSP w Licheniu Starym:
– Terenowa Gra Strażacka nie byłaby możliwa do zorganizowania, gdyby nie pomoc sponsorów, dlatego bardzo chcielibyśmy podziękować za wsparcre udzielone nam przez: Starostwo Powiatowe w Koninie, Hotel Atut, Hotel Stara Gorzelnia, Tartak Lichen, Małgorzatę i Marka Klimczak, firmę Artmann, Modne Media, Gerdę, Instal-Tech B. Pietrzak, STELAR Arkadiusz Stelmaszak, Radę Sołecka i Panią Sołtys,
Parafię pw. Św. Doroty, Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, Stowarzyszenie Promocji Lichenia i Koło Gospodyń Wiejskich w Licheniu.

Dla uczestników gry oraz kibiców przygotowano także zabawę z DJ-em na plaży w Licheniu, pieczenie kiełbasek nad ogniskiem i wiele innych atrakcji.

 

Źródło: Gazeta Ślesińka nr 8(91) / 2018

__________

 

konin.policja.gov.pl

Na terenie całego Lichenia Starego miały miejsce zawody , których głównym celem oraz ideą jest propagowanie właściwych zachowań podczas sytuacji trudnych, często kryzysowych.

Konińscy policjanci bardzo często biorą udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach organizowanych na terenie całego powiatu. Tym razem odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów „Terenowej Gry Strażackiej”. W zawodach uczestniczyło ponad 120 osób, podzielonych na kilkuosobowe zespoły. Zawodnicy mieli za zadanie odnaleźć wszystkie stanowiska i wykonać na nich  zadania, zarówno te sprawnościowe jak i te wymagające skupienia oraz logicznego myślenia.. Policjanci w ramach propagowania wiedzy na temat bezpieczeństwa oraz bezpiecznych zachowań stworzyli stanowisko bezpieczeństwa. Uczestnicy podczas ubierania się w cały policyjny strój musieli odpowiadać na pytania dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Wszystko musieli wykonać w jak najkrótszym czasie, bo to on odgrywał tu bardzo dużą rolę.

Podczas powyższego przedsięwzięcia nie mogło zabraknąć aspektu dotyczącego samej policji oraz zachęcenia przystąpienia do naszych szeregów. Szczególnie z uwagi na uczestników, którzy nawet podczas wakacji swój czas wolny poświęcają na kwestie związane z bezpieczeństwem.

 

Źródło: Adrianna Karwowska-Kuna – Komenda Miejska Policji w Koninie

adminSportPo zmroku 4 sierpnia wszyscy chętni, którzy chcieli spróbować sił w zadaniach wykonywanych na co dzień przez strażaków, mieli okazję zmierzyć się z tymi trudnymi wyzwaniami. Było to połączenie emocjonującej zabawy z nauką a zarazem fantastyczną przygodą. Głównym organizatorem Terenowej Gry Strażackiej była Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP w Licheniu Starym, jednak...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
239 razy przeczytano