W piątek 20 czerwca 2019 roku  rozpoczęło się żeglarskie święto na Warszawskiej Wiśle – Ogólnopolskie Regaty o Puchar Dzielnicy Wisła 2019.  Regaty zostały zorganizowane po raz drugi w centrum stolicy i były bardzo widowiskowe.

Na warszawskich bulwarach i plażach w czasie regat można było spotkać tysiące ludzi. Inicjatorem tego wydarzenia, które wzbudza wiele emocji wśród żeglarzy jest Kasper Orkisz, żeglarz i wychowanek Yacht Klubu Warszawa. W tym roku w regatach wystartowało ogółem czterdzieści  siedem załóg, w czterech  klasach: Omega Sport, Omega Standard, Retro oraz Open.  Oprócz kolejnych wyścigów  uczestnicy  i kibice mogli zobaczyć konstrukcje łodzi i jednostek napędzanych wiatrem, poznać podstawy żeglarstwa oraz porozmawiać z ikonami  polskiego żeglarstwa. Sympatycy wodnych wycieczek i kibice mogli także wybrać się na bezpłatny rejs po Wiśle, koncert z udziałem kilku gwiazd polskiej estrady oraz puszczanie wianków na Wiśle.                                                                                                                                          

Ślesińska załoga UKS – Delfin wystartowała w regatach tradycyjnie w najtrudniejszej  klasie Omega Sport w składzie: Mateusz Ścibor – sternik, Piotr Paruszkiewicz – trapez, Kacper Chmielewski – szoty.  Nasza załoga jest jedną z najmłodszych załóg regatowych . Na regatach w Warszawie pojawiło się kilka czołowych zespołów  regatowych z Klasy Narodowej Omega, między innymi: trzy omegi z Politechnika Gdańska Salig Teem oraz z dwie z Yacht Klubu Warszawa. Ostatecznie ślesińska załoga pod okiem instruktorów Marcina Bryla i Jacka Olejniczaka zajęła w trzydniowych rzecznych  regatach szóste miejsce.

Gratulujemy i trzymamy kciuki. W przyszły weekend startujemy w Pucharze Polski w Klasie Omega w Kosewie na Jeziorze Powidzkim. 

Serdeczne podziękowania  kierujemy do Państwa Uli i Jarosława Paruszkiewiczów  za pomoc w organizacji całego wyjazdu.

Tekst i zdjęcia: Marcin Bryl

adminSport      W piątek 20 czerwca 2019 roku  rozpoczęło się żeglarskie święto na Warszawskiej Wiśle – Ogólnopolskie Regaty o Puchar Dzielnicy Wisła 2019.  Regaty zostały zorganizowane po raz drugi w centrum stolicy i były bardzo widowiskowe. Na warszawskich bulwarach i plażach w czasie regat można było spotkać tysiące ludzi. Inicjatorem...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
366 razy przeczytano