lm.pl

Osiemnaście załóg wzięło udział w Mistrzostwach Konińskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Zawody odbyły się na Jeziorze Ślesińskim.

Żeglarze walczyli o zwycięstwa w siedmiu klasach. Najsilniej obsadzone były klasy T3 i Optymist. W tej pierwszej zwyciężył Paweł Czajkowski przed Bogdanem Andrzejewskim, Krzysztofem Nowakowskim i Romanem Latanowiczem. W klasie Optymist wygrała Anna Przybylska, druga była Jagoda Piątek, trzecia Julia Lewandowska, a czwarta – Wiktora Stankiewicz.

rzy załogi wzięłu udział w rywalizacji w klasie T2. Wygrał Rafał Wrzesiński, drugi był Stanisław Wapniarski, a trzeci Jacek Olejniczak. W Omedze Sport pierwsze miejsce zajął Andrzej Dębowski przed Mateuszem Sciborem, w klasie Open wygrał Dariusz Lenartowski przed Andrzejem Płóciennikiem, a w klasie Ankora najlepsza była Weronika Degórska przed Kacprem Jakubowskim. W klasie T1 wystartowała zaledwie jedna załoga. Pierwsze miejsce automatycznie zajął Andrzej Kuberski.

– Regaty odbyły się w sprzyjających warunkach pogodowych, ciepło, przy dobrze, średnio wiejącym wietrze, a czasami nawet z silnymi niebezpiecznymi szkwałami wiatru – podsumował regaty prezes KnOZŻ Roman Latanowicz. – Załogi musiały momentami bardzo uważać. Akwen Jeziora Ślesińskiego jest długi, ale też momentami wąski, zarośnięty drzewami powodującymi zawirowania wiejącego z wielu kierunków wiatru. Wymaga to od załóg więcej umiejętności, niż na akwenach otwartych. Obyło się jednak tym razem bez wywrotek.

Zawody wchodzą w skład cyklu Grand Prix Jezior Konińskich. Kolejne regaty 6 października. W Ślesinie odbędzie się wtedy Okręgowe Zakończenie Sezonu Żeglarskiego.

fot. KnOZŻ Konin

Tekst: Bartosz Skonieczny – LM.pl

adminSportOsiemnaście załóg wzięło udział w Mistrzostwach Konińskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Zawody odbyły się na Jeziorze Ślesińskim. Żeglarze walczyli o zwycięstwa w siedmiu klasach. Najsilniej obsadzone były klasy T3 i Optymist. W tej pierwszej zwyciężył Paweł Czajkowski przed Bogdanem Andrzejewskim, Krzysztofem Nowakowskim i Romanem Latanowiczem. W klasie Optymist wygrała Anna Przybylska,...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
197 razy przeczytano