przegladkoninski.pl

Po dziewiętnaście Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych drużyn dziewcząt i chłopców z całego kraju walczy o tytuł Mistrza Polski w zawodach sportowo-pożarniczych. Są to zwycięzcy zawodów wojewódzkich i obrońcy tytułów sprzed czterech lat. Dzisiaj startują w sztafecie i bojówce na stadionie w Morzysławiu, a zmagania podsumują jutro w Licheniu.

Zwycięzcy wojewódzkich etapów zawodów sportowo-pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, a także obrońcy tytułów sprzed czterech lat, zjechali w piątek do Lichenia i Konina, aby powalczyć o tytuł Mistrza Polski 2018. Młodzi druhowie najpierw prezentowali musztrę na placu przy OSP Licheń, a dzisiaj od rana rywalizują na stadionie PWSZ-u w Koninie. Walczą tam o jak najlepsze wyniki w sztafecie pożarniczej, a także w ćwiczeniu bojowym.

Późnym popołudniem wrócili do Lichenia, gdzie odbędzie się prezentacja poszczególnych województw, a także strażacki piknik nad jeziorem, podczas którego młodzi druhowie wezmą udział w pokazach ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy. W niedzielę natomiast będą uczestniczyli w mszy świętej w bazylice, po której odbędzie się ceremonia zakończenia zawodów.

Wielkopolskę reprezentują dziewczęta z MDP OSP Kamieniec oraz MDP OSP Żdżary, a także chłopcy z MDP OSP Głuchów i MDP OSP Będziechów.

Źródło: Aleksandra Wysocka – Przegląd Koniński

adminSportPo dziewiętnaście Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych drużyn dziewcząt i chłopców z całego kraju walczy o tytuł Mistrza Polski w zawodach sportowo-pożarniczych. Są to zwycięzcy zawodów wojewódzkich i obrońcy tytułów sprzed czterech lat. Dzisiaj startują w sztafecie i bojówce na stadionie w Morzysławiu, a zmagania podsumują jutro w Licheniu. Zwycięzcy wojewódzkich etapów...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
247 razy przeczytano