LM.pl

Około 80 zawodników z całej Polski przyjechało do Ślesina na Ogólnopolski Turniej Judo Osób Niepełnosprawnych. Jak podkreślają ich trenerzy – sportowa rywalizacja idzie w parze ze świetną zabawą.

Organizowany przez UKS Górnik Judo Konin turniej co rok przyciąga zespoły z całej Polski. W tym roku do Ślesina przyjechało około 80 zawodników z pięciu klubów  – IK Atak Elbląg, Ada Judo Fun z Gdańska, Okay Opole, Akademii Judo Poznań i drużyny gospodarzy – UKS Górnik Judo Konin. Zawodników w hali sportowej powitał trener konińskiego zespołu Marek Grabowski, a specjalnie dla uczestników zagrał i zaśpiewał Krystian Wojtasik.

Później na tatami, czyli macie do judo, rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Choć, jak podkreśla Jan Walus, trener z Akademii Judo Poznań, w tym sporcie rywalizacja nie wyklucza również dobrej zabawy. – Integrują się również między sobą, jest to dla nich zabawa. Dzieci z różnych środowisk spotykają się razem, tworzą wspólny zespół. 

Zdjęcia: Henryk Zajfert

– Są to dzieci zaangażowane w stu procentach – dodaje Jan Walus. – Dla nas to duża satysfakcja i cieszy nas bardzo, gdy dzieci przychodzą do nas na trening, są zaangażowane. Jestem dumny, spotkał mnie zaszczyt, że mogę pracować z takimi dziećmi.

W turnieju biorą udział głównie zawodnicy niepełnosprawni intelektualnie. Dzięki treningom judo mogą podnosić swoją sprawność fizyczną, ale również – kształtować charakter.
– Przede wszystkim judo daje dużo pewności siebie. Im ta pewność siebie w życiu dużo da – zaznacza Jan Walus.

– U nas jest to raczkujący sport – zauważa trener z Akademii Judo Poznań. W skali kraju działa zaledwie kilka ośrodków, które zajmują się szkoleniem osób niepełnosprawnych. Jednym z nich jest UKS Górnik Judo Konin. – Ale idzie to w fajnym kierunku, jesteśmy bardzo fajnie rozwinięci pod kątem rozumienia zasad. 

Rywalizacja w hali sportowej w Ślesinie potrwa przez najbliższych kilka godzin. Na koniec zawodnicy zostaną uhonorowani medalami. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

Źródło: Bartosz Skonieczny – LM.pl

 

 

 

____________

Zdjęcia: Profil FB Mariusza Zaborowskiego

Wczoraj w Ślesinie odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Judo.

– Wielki szacunek dla wszystkich zawodników i ich opiekunów. Szczególne uznanie dla głównego inicjatora i świetnego trenera, ale przede wszystkim mojego kolegi Marka Grabowskiego. – z unaniem podsumowuje zawody Mariusz Zaborowski na swoim profilu FB.

adminSportOkoło 80 zawodników z całej Polski przyjechało do Ślesina na Ogólnopolski Turniej Judo Osób Niepełnosprawnych. Jak podkreślają ich trenerzy - sportowa rywalizacja idzie w parze ze świetną zabawą. Organizowany przez UKS Górnik Judo Konin turniej co rok przyciąga zespoły z całej Polski. W tym roku do Ślesina przyjechało około 80...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
348 razy przeczytano