Zdjęcia: Marcin Bryl

III miejsce w GRAND PRIX JEZIORA POWIDZKIEGO dla naszej załogi POL – 135

Rejs Ślesin – Kruszwica – Ślesin

Osiągnięcia klasy „Optimist” oraz  „Open”

            24 sierpnia Ślesińska załoga jachtu Omega Sport POL -135 startowała w ostatnich finałowych regatach z cyklu GP Jeziora Powidzkiego – Błękitna Wstęga Jeziora Powidzkiego.  Impreza odbyła się tym razem na przystani żeglarskiej Na cyplu – Ostrowo.                                      
Żeglarze wystartowali tym razem przy pięknej słonecznej pogodzie w sześciu klasach.   Jezioro Powidzkie ze względu na doskonałe warunki żeglarskie oraz wysoki poziom organizacji regat przyciąga co roku wielu żeglarzy z całej Polski.  W każdej imprezie z cyklu regat powidzkich startuje zawsze  nawet do sześćdziesięciu jachtów.

 W 2018 roku regaty z cyklu GP Jeziora Powidzkiego zostały odznaczone nagrodą Polskiego Związku Żeglarskiego – „Błękitny  Spinaker”. Nasza załoga wystartowała w Regatach o Błękitną Wstęgę Jeziora Powidzkiego tradycyjnie w klasie Open w składzie: Jacek Olejniczak, Piotr Paruszkiewicz oraz Kacper Chmielewski zajmując V miejsce. Po podsumowaniu całego cyklu regat  ślesińska załoga zajęła III miejsce w tegorocznym Grand Prix Jeziora Powidzkiego.

               Dwa tygodnie temu płynęliśmy w ciężkich warunkach w Przybrodzinie w Regatach o Puchar Dowódcy 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Siła wiatru na Jeziorze Powidzkim dochodziła 10 sierpnia w porywach do pięciu stopni w skali Bouforta.     

Żeglarskim zmaganiom towarzyszyły wywrotki kilku jachtów, zwłaszcza katamaranów oraz drobne kolizje i obtarcia na starcie w pierwszym i drugim biegu. W klasie Open wystartowało wówczas  siedem jachtów, a omega ze Ślesina zajęła drugie miejsce w efektownym stylu.            

Na szczególne podkreślenie zasługują akrobacje na trapezie naszego zawodnika Piotra Paruszkiewicza, który w przerwach między startami oraz na linii mety balastował stojąc na burcie na rękach. Piotrek wzbudził w ten sposób duże zainteresowanie i podziw u innych żeglarzy. Jak sam przyznał po regatach:  „Żeglowanie nie musi być nudne…”

                 Sezon 2019 jest dla nas na prawdę ciężki jeżeli chodzi o ilość zajęć, startów  w regatach, rejsów oraz innych przedsięwzięć. Tydzień temu na regatach o Puchar Komandora KŻ KWB Konin nasze „Optimisty”:  Julia Lewandowska, Weronika Degórska             i Kacper Gębicki zajęli po raz kolejny dla UKS – u oraz Szkoły Podstawowej w Ślesinie trzy pierwsze miejsca na dziewięć płynących łodzi . Doskonale radzi sobie także uczeń klasy VIII  ZSP w Ślesinie Kacper Jakubowski, który w klasie Open na konińskich regatach pływa coraz lepiej i zdobywa kolejne puchary na łodzi „420”oraz Omega.

W sierpniu zorganizowaliśmy rejs Ślesin –  Kruszwica – Ślesin  dla dzieci i młodzieży z klubu.  Były namioty, ognisko,  Mysia Wieża i cztery śluzy po drodze.

            Przed nami kolejne starty w regatach okręgowych oraz Mistrzostwa Polski w Klasie Narodowej Omega, które odbędą się w dniach 5 – 8 września w Dąbrowie Górniczej na Jeziorze Pogoria. Mistrzostwa Polski będą doskonałym sprawdzianem umiejętności dla naszej młodzieżowej załogi UKS – u : Mateusz Ścibor, Piotr Paruszkiewicz oraz Kacper Chmielewski. Tegoroczny sezon planujemy zakończyć pod koniec listopada Zimowymi Regatami Barbórka 2019 w Pątnowie.

Tekst i zdjęcia: Marcin Bryl

http://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2019/08/received_475273273318116.jpeghttp://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2019/08/received_475273273318116-150x150.jpegadminSportZdjęcia: Marcin Bryl III miejsce w GRAND PRIX JEZIORA POWIDZKIEGO dla naszej załogi POL - 135 Rejs Ślesin - Kruszwica - Ślesin Osiągnięcia klasy 'Optimist' oraz  'Open'             24 sierpnia Ślesińska załoga jachtu Omega Sport POL -135 startowała w ostatnich finałowych regatach z cyklu GP Jeziora Powidzkiego - Błękitna Wstęga Jeziora Powidzkiego.  Impreza...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
387 razy przeczytano