Zdjęcie: Marcin Bryl

27 lipca w Powidzu odbyły się kolejne regaty z cyklu Grand Prix Jeziora Powidzkiego 2019  o Srebrną Paterę Restauracji JABŁONA. Impreza podobnie jak poprzednie regaty przyciągnęła wielu sympatyków żeglarstwa, kibiców i załogi z Wielkopolski.

Nasza ślesińska załoga po wakacyjnych wyjazdach zawodników popłynęła już w podstawowym młodzieżowym składzie: Mateusz Ścibor, Piotr Paruszkiewicz, Kacper Chmielewski. Śledząc prognozy pogody zdawaliśmy sobie sprawę, że warunki będą trudne, co potwierdziło się po kilku godzinach. W pierwszym biegu nasza załoga zaliczyła wywrotkę, ale po postawieniu łodzi z pomocą strażaków i dziesięciominutowej stracie POL – 135 slesin.pl wróciła do walki. Siła wiatru wzrosła do tego stopnia, że jeden z katamaranów stracił cały maszt i takielunek, a kolejnym wywrotkom nie była końca. W sumie było ich około dziesięciu do końca regat, ale praktycznie wszystkie załogi wracały do walki po kilku minutach spędzonych we wodzie.   

Kibice na brzegu mogli podziwiać wspaniałe żeglarskie widowisko. Mokrzy i trochę zmarznięci zajęliśmy kolejne wysokie II miejsce  w klasie Open.

Od połowy maja startujemy w regatach praktycznie co weekend. 13 lipca w Ślesinie w rezerwowym składzie: Kacper Chmielewski, Bogusz Bryl zajęliśmy II miejsce w Regatach o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin. Natomiast tydzień temu na Regatach o Czarną Kotwicę w Przybrodzinie, także na Jeziorze Powidzkim stanęliśmy na podium na trzecim miejscu.

Tekst i zdjęcia: Marcin Bryl

adminSportZdjęcie: Marcin Bryl 27 lipca w Powidzu odbyły się kolejne regaty z cyklu Grand Prix Jeziora Powidzkiego 2019  o Srebrną Paterę Restauracji JABŁONA. Impreza podobnie jak poprzednie regaty przyciągnęła wielu sympatyków żeglarstwa, kibiców i załogi z Wielkopolski. Nasza ślesińska załoga po wakacyjnych wyjazdach zawodników popłynęła już w podstawowym młodzieżowym składzie:...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
242 razy przeczytano