Zdjęcia: Marcin Bryl

Ślesińska załoga omegi POL – 135 brała udział w ostatnią sobotę, 6 lipca, w kolejnych regatach żeglarskich z cyklu Grand Prix Jeziora Powidzkiego. Regaty zostały rozegrane w Ośrodku Dzika Plaża w Powidzu. Tym razem ze względu na wyjazdy wakacyjne żeglarzy, nasza załoga wystartowała w klasie Open w składzie w składzie rezerwowym, wzmocnionym przez instruktorów: Jacka Olejniczaka i Marcina Bryla, z którymi na trapezie popłynął Kacper Chmielewski. Po czterech wyścigach załoga UKS- u zajęła wysokie II miejsce na podium. W naszej klasie płynęło pięć jachtów,  a zwycięzcą została załoga świetnego  żeglarza z Poznania Sławomira Blaszki, z którym w tej klasie pływaliśmy i ścigaliśmy się już w zeszłym sezonie.

Tydzień temu wystartowaliśmy również na Jeziorze Powidzkim, ale w Kosewie gdzie odbyły się regaty z cyklu Pucharu Polski w Klasie Narodowej Omega oraz Pucharu Polski Jachtów Kabinowych 2019. Puchar Polski przyciąga zawsze najlepsze załogi z całego kraju. W regatach wystartowaliśmy w podstawowym składzie: Mateusz Ścibor- sternik, Piotr Paruszkiewicz -trapez oraz Kacper Chmielewski – szoty. Nasza załoga jest najmłodszą załogą startującą w Klasie Narodowej Omega, która z swoją przygodę z regatami rangi ogólnopolskiej rozpoczęła dopiero w zeszłym roku. Najważniejsze dla nas jest obecnie zdobywanie doświadczeń, umiejętności i wiedzy regatowej,  rywalizacja z profesjonalnymi żaglarzami i zespołami regatowymi w kraju. 

Na miejsca w regatach ogólnopolskich być może przyjdzie czas za kilka lat. Naszym celem jest nauka i czerpanie wzorów od  takich żeglarzy jak na przykład Kamil Ortyl z Vector – Sails, kilkukrotny mistrz Polski w różnych klasach żeglarskich, a ostatnio w Omedze Sport.  Kalendarz startów jest praktycznie wypełniony po brzegi,  a przed nami starty praktycznie w każdy weekend aż do jesieni.

Za kilka dni, 13 lipca, kolejny start w regatach  O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin, tym razem  na Przystani w Ślesinie.

Tekst i zdjęcia: Marcin Bryl

http://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2019/07/received_490563271712962-1024x683.jpeghttp://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2019/07/received_490563271712962-150x150.jpegadminSportZdjęcia: Marcin Bryl Ślesińska załoga omegi POL - 135 brała udział w ostatnią sobotę, 6 lipca, w kolejnych regatach żeglarskich z cyklu Grand Prix Jeziora Powidzkiego. Regaty zostały rozegrane w Ośrodku Dzika Plaża w Powidzu. Tym razem ze względu na wyjazdy wakacyjne żeglarzy, nasza załoga wystartowała w klasie Open w...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
484 razy przeczytano