Ślesińska załoga jachtu Pol – 135 SLESIN.PL zdobyła drugie miejsce w klasie Open w regatach żeglarskich na Jeziorze Powidzkim o Puchar Dowódcy 33 Bazy Lotnictwa Transportowego. Jest to kolejne osiągnięcie naszej załogi, która startuje na zakupionej w zeszłym roku łodzi Omega Sport. Jacht posiada certyfikat klasowy, który pozwala na starty w regatach wysokiej rangi, między innymi w Pucharze Polski oraz w Mistrzostwach Polski w Klasie Omega Sport. 

W zeszłym roku ze wszystkich żeglarzy, którzy uczestniczą w zajęciach z żeglarstwa w ramach Centrum Sportu i Rekreacji w Ślesinie oraz UKS Delfin na Przystani Wodnej, wybrano trójkę najbardziej doświadczonych zawodników:  Mateusza Ścibora, Piotra Paruszkiewicza i Kacpra Chmielewskiego. Młodzi żeglarze pod okiem instruktora Marcina Bryla rozpoczęli  treningi  na nowej łodzi, która na początku okazała się dość trudna i wymagająca.

W tym roku do załogi dołączył kolejny doświadczony ślesiński żeglarz – Jacek Olejniczak, który wspiera omegę ze Ślesina na treningach oraz jako sternik w regatach Pucharu Polski.

Omega to nasza klasa narodowa, a regaty w tej klasie są rozgrywane już od kilkudziesięciu lat. Bardzo cieszymy się, że na nowej łodzi nasza młodzież ma możliwość rywalizacji z najlepszymi  żeglarzami  w klasie Omega Sport. Drugi sezon startujemy w cyklu Grand Prix Jezior Konińskich. W tym roku płynęliśmy także w Pucharze Polski na Jeziorsku, w regatach w Powidzu, a przed nami najważniejszy start w Mistrzostwach Polski w klasie Omega Sport w Pszczynie na Jeziorze Goczałkowickim w dniach 30.08 – 2.09. 2018.

Zajęcia z żeglarstwa w Ślesinie prowadzimy już od 2002 roku. Od kilku lat trenujemy na marinie. Posiadamy łodzie, pomosty, hangar z zapleczem oraz wyposażenie pozwalające na naukę i szkolenie żeglarskie dzieci i młodzieży.  Zapraszamy dzieci z naszej gminy na zajęcia. Kolejny nabór grupy początkującej rozpoczyna się we wrześniu.

 

 


 

 

Tekst i zdjęcia: Marcin Bryl

http://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2018/08/DSC_0491-1-1024x576.jpghttp://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2018/08/DSC_0491-1-150x150.jpgadminSportŚlesińska załoga jachtu Pol - 135 SLESIN.PL zdobyła drugie miejsce w klasie Open w regatach żeglarskich na Jeziorze Powidzkim o Puchar Dowódcy 33 Bazy Lotnictwa Transportowego. Jest to kolejne osiągnięcie naszej załogi, która startuje na zakupionej w zeszłym roku łodzi Omega Sport. Jacht posiada certyfikat klasowy, który pozwala na...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
1 814 razy przeczytano