UKS Ślesin

W pierwszy weekend września w Lubiatowie nad Jeziorem Sławskim odbyły się drugie regaty z cyklu Pucharu Polski w Klasie Narodowej Omega 2020.  Organizatorem drugich regat Pucharu Polski był Jacht Klub Żeglarski – Chalkos.                 

Jezioro Sławskie to piękny i malowniczy akwen położony w województwie lubuskim, przypominające ukształtowaniem Jezioro Powidzkie, ale o bardziej zalesionych brzegach. Załoga UKS Delfin w Ślesinie wystartowała w regatach na omedze POL – 135 „SLESIN.PL”,  w składzie: Piotr Paruszkiewicz, Kacper Gębicki i Jacek Olejniczak. Drugą załogą z regionu konińskiego była za omega KŻ Energetyk Konin  POL – 337 w składzie: Hubert Zaborowski, Szymon Sikorski i Mateusz Szczepaniak na sterze.

Przez dwa dni udało się organizatorom rozegrać ogółem sześć biegów, przy ładnej lecz nieco zmiennej pogodzie. Obie załogi startowały tradycyjnie w trudniejszej i bardziej wymagającej klasie Omega Sport. W klasyfikacji ogólnej tegorocznego  Pucharu Polski oba zespoły plasują się w środku stawki. Załoga Energetyka ma obecnie 152 punkty i zajmuje jedenaste miejsce. Ślesińska załoga z dorobkiem 147 punktów zajmuje w klasyfikacji ogólnej miejsce trzynaste na dwadzieścia dwie sklasyfikowane załogi.

Wyjazd na regaty do Lubiatowa był dla naszej załogi poprzedzony awarią. W czasie powrotu z ostatnich sierpniowych regat w Powidzu w naszej przyczepie służącej do transportu omegi pękła rama. Przyczepa została naprawiona bezpłatnie przez Pana Jarosława Paruszkiewicza, któremu serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc.

Tekst i zdjęcia UKS

http://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2020/09/IMG_3771-768x1024.jpghttp://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2020/09/IMG_3771-150x150.jpgadminSportUKS Ślesin W pierwszy weekend września w Lubiatowie nad Jeziorem Sławskim odbyły się drugie regaty z cyklu Pucharu Polski w Klasie Narodowej Omega 2020.  Organizatorem drugich regat Pucharu Polski był Jacht Klub Żeglarski - Chalkos.                  Jezioro Sławskie to piękny i malowniczy akwen położony w województwie lubuskim, przypominające ukształtowaniem Jezioro Powidzkie,...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
182 razy przeczytano