Grand – Prix Jezior Konińskich: Regaty Między Mostami – Memoriał Stanisława Dobrzyńskiego. Organizatorem regat był tym razem Klub Żeglarski ENERGETYK Konin. W klasie Optimist w regatach wystartowało ogółem dziesięciu młodych żeglarzy, w tym czworo z UKS Delfin w Ślesinie.

Miejsce pierwsze zajęła Julia Lewandowska, miejsce drugie Weronika Degórska, miejsce trzecie Anna Przybylska, a na czwartym miejscu regaty ukończył Kacper Gębicki. Ponadto swój debiut na sterze miał Kacper Jakubowski, najmłodszy żeglarz startujący w klasie Omega Sport od początku rywalizacji GP – Jezior Konińskich. Do tej pory Kacper rywalizował w regatach z młodzieżą w klasach: Optimist, Ancora oraz 420. Start na sportowej omedze to duże wyzwanie dla każdego dorosłego żeglarza regatowego.

Opanowane techniki pływania na spinakerze oraz balastowanie na trapezie to umiejętności, które wymagają długiego szkolenia, sprawności oraz wielu startów. Kacper z załogą Omegi POL -135 ukończył regaty na trzecim miejscu.

Poza tym w regatach w klasie jachtów kabinowych T – 2 wystartowali instruktorzy ślesińskiego UKS – u: Jacek Olejniczak, który zajął II miejsce na jachcie klasy Mikro Spark oraz Marcin Bryl, który ukończył regaty w tej samej klasie na III miejscu na Sportinie 595.

Tekst i zdjęcia: Marcin Bryl

http://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2019/08/IMG_1623-1024x768.jpghttp://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2019/08/IMG_1623-150x150.jpgadminSportGrand - Prix Jezior Konińskich: Regaty Między Mostami - Memoriał Stanisława Dobrzyńskiego. Organizatorem regat był tym razem Klub Żeglarski ENERGETYK Konin. W klasie Optimist w regatach wystartowało ogółem dziesięciu młodych żeglarzy, w tym czworo z UKS Delfin w Ślesinie. ...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
269 razy przeczytano