LM.pl

Ponad setka uczestników wzięła udział w sobotnim spływie kajakowym z Mikorzyna do Konina. Kajakarze do pokonania mieli osiemnastokilometrową trasę.

,,Wodna przygoda na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski” rozpoczęła się w sobotni poranek w Mikorzynie. Kajakarze wypłynęli na Jezioro Mikorzyńskie, a następnie wpłynęli na Jezioro Wąsowskie i Jezioro Pątnowskie. Dalej osiemnastokilometrowa trasa wiodła przez kanał Warta-Gopło i dwie śluzy w Pątnowie oraz Morzysławiu. Meta – na konińskim bulwarze – gdzie uczestnicy powinni pojawić się po południu.

Na tegoroczny spływ zdecydowała się ponad setka uczestników. Wśród nich m.in. zastępca prezydenta Konina Sławomir Lorek, czy Przewodniczący Rady Miasta Wiesław Steinke. Pogoda amatorom wodnych wrażeń dopisała – po deszczowych i chłodnych dniach w sobotę kajakarzom towarzyszyło słońce.

Po spływie na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek oraz dodatkowe atrakcje – konkursy z nagrodami i zabawa w stylu szanty. Spływ zorganizowano z okazji Światowego Dnia Turystyki.

 

Źródło: Bartosz Skonieczny – LM.pl

adminSportPonad setka uczestników wzięła udział w sobotnim spływie kajakowym z Mikorzyna do Konina. Kajakarze do pokonania mieli osiemnastokilometrową trasę. ,,Wodna przygoda na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski” rozpoczęła się w sobotni poranek w Mikorzynie. Kajakarze wypłynęli na Jezioro Mikorzyńskie, a następnie wpłynęli na Jezioro Wąsowskie i Jezioro Pątnowskie. Dalej osiemnastokilometrowa trasa...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
488 razy przeczytano