przegladkoninski.pl

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie dla uczniów klas I-V przeprowadzono pogadankę na temat bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych. Spotkanie w ubiegły piątek poprowadzili pracownicy Placówki Terenowej KRUS w Koninie wspólnie z Zespołem Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

Spotkanie z uczniami odbyło się podczas uroczystego apelu podsumowującego w szkole Tydzień Bezpieczeństwa. Celem pogadanki było zapoznanie dzieci z sytuacjami niebezpiecznymi w czasie zabawy i pomocy w gospodarstwie rolnym poprzez ukazywanie rzeczy znanych, codziennych, popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat oraz pobudzenie wyobraźni uczniów.

Podczas poganki wskazywano jakich prac nie wolno wykonywać dzieciom i jakie zasady stosować, aby zwiększyć ich bezpieczeństwo. Wyemitowano filmy edukacyjne KRUS „Rodzina Porażków” i „Bezpieczeństwo dzieci”.

Aktorzy szkolnego teatru „Kreska”, uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych przygotowani pod kierunkiem Anetty Janc i Justyny Arent, w inscenizacji teatralnej pt. „Inna” przedstawili historię dziewczynki poszkodowanej wskutek wypadku w gospodarstwie rolnym oraz zaśpiewali piosenkę „Bezpieczeństwo to podstawa”. Zaprezentowali również wykonane własnoręcznie plakaty o bezpieczeństwie.

Placówkę Terenową KRUS w Koninie reprezentowała kierownik Katarzyna Rzepecka-Andrzejak, Ewa Jakubowska, kierownik Samodzielnego Referatu ds. Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego oraz Mariusz Sroczyński, specjalista Samodzielnego Referatu ds. Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego. Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych reprezentowała Justyna Arent, nauczycielka przedmiotów reklamy oraz uczniowie – aktorzy szkolnego teatru „Kreska”.

 

Źródło: Milena Fabisiak – Przegląd Koniński

adminEdukacjaW Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie dla uczniów klas I-V przeprowadzono pogadankę na temat bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych. Spotkanie w ubiegły piątek poprowadzili pracownicy Placówki Terenowej KRUS w Koninie wspólnie z Zespołem Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Spotkanie z uczniami odbyło się podczas uroczystego apelu podsumowującego w szkole Tydzień Bezpieczeństwa. Celem pogadanki...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
458 razy przeczytano