przegladkoninski.pl

Dzielnicowy z Sompolna oraz policjantki z wydziału prewencji konińskiej komendy spotkali się z uczniami w szkołach w Sompolnie i w Ślesinie. Tematem prelekcji była cyberprzemoc.

Niebezpieczne zjawisko cyberprzemocy, niestety rozprzestrzenia się także wśród młodzieży. Zdarza się, że już najmłodsze dzieci używają tego rodzaju przemocy w stosunku do swoich rówieśników.
Równie często w ogóle nie zdają sobie z tego sprawy, dlatego konieczna jest ciągłą edukacja i to od najmłodszych lat – mówi Marcin Jankowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Sompolnie dzielnicowy starszy sierżant Krzysztof Skoczylas spotkał się z uczniami klas IV.
To wiek, kiedy każde dziecko sporo czasu poświęca na gry i zabawy w sieci i może stać się bądź to ofiarą bądź sprawcą cyberprzemocy. Dzielnicowy opowiedział słuchaczom o odpowiedzialności karnej za tego typu przestępstwa oraz jak unikać zagrożeń związanych z surfowaniem – mówi rzecznik.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie na dwa spotkania z policjantkami z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii przyszli uczniowie z klas I – IV.
Mamy nadzieję, że dzieci wezmą sobie do serca porady i ostrzeżenia mundurowych, co pozwoli im uniknąć niebezpieczeństw i nieprzyjemności – dodaje rzecznik.

Tekst: Anna Chadaj – Przegląd Koniński

adminEdukacjaprzegladkoninski.pl Dzielnicowy z Sompolna oraz policjantki z wydziału prewencji konińskiej komendy spotkali się z uczniami w szkołach w Sompolnie i w Ślesinie. Tematem prelekcji była cyberprzemoc. Niebezpieczne zjawisko cyberprzemocy, niestety rozprzestrzenia się także wśród młodzieży. Zdarza się, że już najmłodsze dzieci używają tego rodzaju przemocy w stosunku do swoich rówieśników. – Równie często w...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
433 razy przeczytano