Gazeta Ślesińska

Przedstawiciele koła misyjnego „MISJA SERC Kornelowski Wolontariat Misyjny” ze Szkoły Podstawowej w Ostrowążu zajęli pierwsze miejsce w V Integracyjnym Festiwalu Nauki 2019 zorganizowanym przez Stowarzyszenie KADRY DLA KONINA we współpracy z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie oraz Szkołą Podstawową im. H. Sienkiewicza w Skulsku.

Uczniowie zaprezentowali na czym polega misyjny wolontariat.  MISJA SERC Kornelowski Wolontariat Misyjny – to projekt mający na celu pomoc konkretnej placówce misyjnej, w której od 25 lat ofiarnie pracuje jako pielęgniarka na misjach w Ghanie siostra Maksymiliana Rusin ze Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego.

Projekt obejmuje również Adopcję Serca (adopcja na odległość), co oznacza moralne zobowiązanie do niesienia pomocy konkretnemu, znanemu z imienia podopiecznemu. Podopieczny uczniów z Ostrowąża ma na imię Abraham. Kornelowscy Wolontariusze Misyjni wykonują kartki bożonarodzeniowe oraz wielkanocne, które są rozprowadzane w czasie parafialnej zbiórki na rzecz misji i Abrahama.

Swoje działania realizują prowadząc: parafialne zbiórki, Targ pod Baobabem (kiermasz zorganizowany w tygodniu misyjnym), Cukiernię Bambo, zbiórkę telefonów komórkowych. Jednym z założeń projektu jest współpraca z parafią Ostrowąż, w której z okazji Niedzieli Misyjnej i tygodnia misyjnego prezentują stroje misyjne poprzez udział we Mszy św. Koordynatorem i opiekunem wolontariatu jest nauczycielka Beata Dziurska.

Tekst: Gazeta Ślesińska nr 12/2019

adminEdukacjaGazeta Ślesińska Przedstawiciele koła misyjnego „MISJA SERC Kornelowski Wolontariat Misyjny” ze Szkoły Podstawowej w Ostrowążu zajęli pierwsze miejsce w V Integracyjnym Festiwalu Nauki 2019 zorganizowanym przez Stowarzyszenie KADRY DLA KONINA we współpracy z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie oraz Szkołą Podstawową im. H. Sienkiewicza w Skulsku. Uczniowie zaprezentowali na...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
35 razy przeczytano