Starosta Koniński oraz Burmistrz Ślesina  zapraszają koła gospodyń!

6 czerwca (czwartek) o godz. 11.00 w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie odbędzie się szkolenie pt. „Rola i wpływ kobiet wiejskich na rozwój społeczności lokalnej” skierowane do przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich (KGW)   z terenu Wielkopolski Wschodniej.
Szkolenie zostanie przeprowadzone przez przedstawicieli Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu oraz Urzędu Skarbowego w Koninie.
Bardzo ważnym zadaniem samorządu lokalnego jest wspieranie działań i inicjatyw grup społecznych, które z ogromnym zaangażowaniem działają na rzecz społeczności lokalnych oraz zachowania dziedzictwa kulturowego i kulinarnego naszego regionu. Inicjatywy, które podejmują panie w KGW, czy w innych podobnych organizacjach, kultywują i pielęgnują wieloletnie tradycje, będące filarem kultury danego regionu. Tematami, które są obecnie niezmiernie istotne dla funkcjonowania każdego KGW jest m.in. możliwość pozyskiwania
i rozliczania środków finansowych przez tego typu organizacje, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi.
Podczas szkolenia prelegenci przedstawią tematy dotyczące:

 • KGW jako pomysłu na przedsiębiorczość społeczną i aktywność lokalną,
 • możliwości wykorzystania dziedzictwa kulturowego i kulinarnego w działalności KGW,
 • znowelizowanej ustawy o Kołach Gospodyń Wiejskich,
 • dotacji dla KGW oraz ich bieżącej działalności,
 • prowadzenia uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów przez KGW oraz sposobu wypełniania zeznania CIT-8.

Spotkaniu, to pomoże nie tylko w pogłębieniu informacji dotyczącej przepisów prawnych związanych z funkcjonowaniem Kół Gospodyń Wiejskich, ale również poszerzy wiedzę na temat przedsiębiorczości na obszarach wiejskich oraz dziedzictwa kulturowego i jego znaczenia.  
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w szkoleniu mogą wziąć udział maksymalnie trzy Koła Gospodyń Wielskich z każdej gminy, a z każdego Koła tylko dwie osoby. 
ZGŁOSZENIA DO UDZIAŁU W SZKOLENIU, które odbędzie się w dniu 6 czerwca (czwartek) o godz. 11.00 w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie „Rola i wpływ kobiet wiejskich na rozwój społeczności lokalnej” skierowane do przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich (KGW), prosimy zgłaszać telefonicznie  pod numerem /63/ 240 32 78 do Pani Danuty Plucińskiej Wydział Promocji i Rozwoju  Starostwo Powiatowe w Koninie do dnia 29 maja 2019 roku.

adminEdukacjaStarosta Koniński oraz Burmistrz Ślesina  zapraszają koła gospodyń! 6 czerwca (czwartek) o godz. 11.00 w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie odbędzie się szkolenie pt. „Rola i wpływ kobiet wiejskich na rozwój społeczności lokalnej” skierowane do przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich (KGW)   z terenu Wielkopolski Wschodniej.Szkolenie zostanie przeprowadzone przez przedstawicieli Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
298 razy przeczytano