Stowarzyszenie „Między Ludźmi i Jeziorami” wspólnie z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie w październiku ubiegłego roku zorganizowało warsztaty filmowe i telewizyjne „Nakręcona gmina” dla uczniów klas gimnazjalnych w Ślesinie.

Celem projektu była edukacja artystyczna, wzbudzenie lokalnego patriotyzmu oraz kreowanie aktywnych postaw kulturalnych i społecznych wśród mieszkańców gmin: Ślesin, Kleczew i Kazimierz Bisk. Jednym z zadań była realizacja warsztatów filmowych i telewizyjnych pt. „Nakręcona gmina”. Wzięła w nich udział 20-osobowa grupa uczniów klas gimnazjalnych ze Ślesina. Umożliwiły one uczestnikom poznanie narzędzi i metod pracy, którymi posługują się operatorzy kamer, montażyści, dziennikarze, aktorzy i inne osoby zaangażowane przy produkcji filmu. Efektem warsztatów jest nakręcony przez uczestników spot reklamowy i spot promujący rodzimą gminę. Zostały one wyemitowane podczas sesji Rady Miejskiej Gminy Ślesin 14 marca 2018 r.

 

Źródło: UMiG – Gazeta Ślesińska nr 3/2018

adminEdukacjaStowarzyszenie „Między Ludźmi i Jeziorami” wspólnie z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie w październiku ubiegłego roku zorganizowało warsztaty filmowe i telewizyjne „Nakręcona gmina” dla uczniów klas gimnazjalnych w Ślesinie. Celem projektu była edukacja artystyczna, wzbudzenie lokalnego patriotyzmu oraz kreowanie aktywnych postaw kulturalnych i społecznych wśród mieszkańców gmin: Ślesin, Kleczew i Kazimierz Bisk. Jednym z...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
185 razy przeczytano