Z okazji uroczystości 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koninie został ogłoszony konkurs na pracę literacką (wiersz) polegającą na samodzielnym zredagowaniu utworu lirycznego o tematyce: Z życia dziecka, jego marzeń, pragnień, rówieśniczych przyjaźni i rodziny, „co mi w duszy gra”.

Pierwsze miejsce zajął Kacper Poniatowski – uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszach. Zwycięski wiersz Kacpra Poniatowskiego nosi tytuł: „Szczęśliwe dziecko” i został umieszczony na pierwszej stronie „Tomiku wierszy autorstwa dzieci” wydanym z okazji 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Wyróżnieni w tym konkursie zostali także uczniowie Szkoły Podstawowej w Wąsoszach: Nadia Pestka z kl. VI i Bartosz Graniczny z kl. V. Wymienionym laureatom konkursu nagrody wręczyła Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin Urszula Bachera.

Szczęśliwe dziecko

Dziecko, to człowiek, choć jeszcze mały,
chce być odważny, dzielny i śmiały.
Mieć swoje prawa i obowiązki
by żyć szczęśliwie, bez żadnej troski.

Chodzić do szkoły, to obowiązek dziecka każdego
Zdobywać wiedzę, uczyć się stale czegoś nowego
Poznawać nowe, dalekie kraje
Przyrodę, ludzi i ich zwyczaje.

Ma prawo do zabawy, szczęścia i do miłości
Czuć się bezpiecznie w domu, szkole,
ojczyźnie, dziś i w przyszłości.
A gdy czasem jakieś niepowodzenie przyleci,
można liczyć na pomoc Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Tekst: Gazeta Ślesińska nr 11/2019

adminEdukacjaZ okazji uroczystości 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koninie został ogłoszony konkurs na pracę literacką (wiersz) polegającą na samodzielnym zredagowaniu utworu lirycznego o tematyce: Z życia dziecka, jego marzeń, pragnień, rówieśniczych przyjaźni i rodziny, „co mi w duszy gra”. Pierwsze miejsce zajął Kacper Poniatowski – uczeń klasy VI...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
34 razy przeczytano