przegladkoninski.pl

15 marca w galerii Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie odbył się wernisaż XIX Wystawy Prac Plastycznych Osób Niepełnosprawnych. Swoje dzieła zaprezentowali mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie.

Już od czwartku można podziwiać niezwykłe arcydzieła plastyczne autorstwa podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Wystawa tamtejszych artystów organizowana jest już po raz dziewiętnasty. Można zobaczyć tutaj praktycznie wszystko – obrazy, grafiki, rysunki kredkami, pastelami, farbą akwarelową, plakatową i akrylową, wydzieranki, malowanie na szkle, drewnie, wydzieranki, kolorowe i ozdobne butelki, prace wykonane z masy solnej oraz robótki ręczne. Prezentowane prace zostały wykonane przez osoby z różnymi stopniami niepełnosprawności. Zrobione są za pomocą wielu technik z wykorzystaniem różnorodnych środków oraz materiałów. Na wystawie znalazły się prace nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Sztuka Osób Niepełnosprawnych pt. ,,Moja Ojczyzna”, gdzie podopieczni DPS w Ślesinie zdobyli wyróżnienie w kategorii grafika i rysunek.

Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem środowiska lokalnego, zaprzyjaźnionych placówek, uznaniem władz samorządowych, lokalnych artystów oraz rodzin autorów prac. Wszystkich gości serdecznie powitali gospodarze wernisażu: Danuta Kaczmarek, dyrektor DPS w Ślesinie i Michał Chmielewski, dyrektor MGOK w Ślesinie. – To jeden z przykładów dobrej praktyki współpracy tutejszego DPS-u z lokalnym środowiskiem. Malując, rysując, czy wyklejając nasi podopieczni kierują się przede wszystkim swoimi emocjami, odczuciami, czasem zdjęciami albo wrażeniami z wycieczek, w których brali udział. Wszystkie te prace wykonane są rękoma, ale przede wszystkim sercem – mówiła Danuta Kaczmarek, dyrektor placówki.

Dla autorów nie ma większej satysfakcji jak liczne słowa uznania oraz zapowiedź udziału w kolejnych konkursach i wystawach plastycznych. O kunszcie i talencie artystów świadczy fakt, że już przygotowują się do udziału w Gminnym Przeglądzie Twórczości Plastycznej Gminy Ślesin.

Wystawę można oglądać do 3 kwietnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie. Zapraszają autorzy i organizatorzy.

adminZajęcia/Warsztaty15 marca w galerii Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie odbył się wernisaż XIX Wystawy Prac Plastycznych Osób Niepełnosprawnych. Swoje dzieła zaprezentowali mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Już od czwartku można podziwiać niezwykłe arcydzieła plastyczne autorstwa podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Wystawa tamtejszych artystów organizowana jest już po raz...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
247 razy przeczytano