facebook.com/mgokslesin

DZIECIĘCY ZESPÓŁ LUDOWY „TRYNIACZKI” GOTOWY DO FESTIWALU „W STRONĘ TRADYCJI”. SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA PREMIEROWY WYSTĘP 17 CZERWCA O 16:00 DO KRAMSKA – AMFITEATR.

Przypomnijmy!

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie został partnerem realizującym projekt „LUDOWE MECYJE II – edukacja, animacja, warsztat”, który organizuje Centrum Kultury i Sztuki w Koninie przy dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

11 maja w M-GOK odbyły się pierwsze warsztaty taneczne pt. „Wiwaty, walcerki i tyrolinki”, które poprowadził Piotr Kulka – Kierownik Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”, choreograf, pedagog, manager kultury, ekspert Polskiej Sekcji CIOFF (Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej), ekspert w dziedzinie „kultura, sztuka, ochrona dóbr materialnych i dziedzictwa narodowego”, członek Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego.

Z grupą 22 dzieci pracował nad krokami polki oraz dziecięcej zabawy z regionu Wielkopolski pod nazwą „Brzuchaty”. Kolejne warsztaty z choreografem odbyły się 25 maja, natomiast następne próby i opiekę nad projektem realizowanym w naszym domu kultury sprawowały Aleksandra Podlaska i Karolina Kołodziejczak. Zwieńczeniem warsztatów i prób będzie występ podczas Festiwalu Kultury „W stronę tradycji” 17 czerwca w Kramsku na który już dziś serdecznie zapraszamy!

adminZajęcia/WarsztatyDZIECIĘCY ZESPÓŁ LUDOWY 'TRYNIACZKI' GOTOWY DO FESTIWALU 'W STRONĘ TRADYCJI'. SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA PREMIEROWY WYSTĘP 17 CZERWCA O 16:00 DO KRAMSKA - AMFITEATR. Przypomnijmy! Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie został partnerem realizującym projekt „LUDOWE MECYJE II – edukacja, animacja, warsztat”, który organizuje Centrum Kultury i Sztuki w Koninie przy dofinansowaniu ze...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
338 razy przeczytano