facebook.com/Sołectwo-Marianowo-Szyszynek-Marianowo

Już po raz szósty do sołectwa Marianowo przyjechały delegacje Kół Gospodyń Wiejskich, aby rywalizować w konkursie na najlepszą potrawę z kurczaka, wymienić doświadczenia kulinarne z zakresu przyrządzania potraw opartych na bazie mięsa drobiowego oraz mile i artystycznie spędzić sobotnie popołudnie.

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 14 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Ślesin oraz gościnnie z Woli Spławieckiej (gmina Kleczew). Komisja konkursowa w składzie: Urszula Bachera, Marta Błaszczyk, Jan Wadelski i Paweł Majewski miała trudne zadanie do wykonania, aby wyłonić trzy najlepsze potrawy. Podczas gdy komisja pracowała, dla oczekujących na werdykt zaśpiewał zespół Stokrotka z okolicznościowym programem wokalnym nagradzanym gromkimi brawami.

Dla członkiń kół przygotowano konkurs wykazania się znajomością utworów muzycznych. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy polegał na rozpoznaniu prezentowanych utworów po 30-sekundowej prezentacji. Utworów było 20, za każdy poprawnie podany tytuł i jego wykonawcę koło mogło otrzymać 40 punktów. Druga część to finał dla grup, które uzyskały najwięcej punktów. Do finału zaproszono trzy Koła Gospodyń: Kijowiec (37 pkt.), Półwiosek Lubstowski i Głębockie (po 36 pkt.). Bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Koła Gospodyń Wiejskich z Kijowca uzyskując maksymalną ilość punktów.

Najważniejszym i długo oczekiwanym punktem spotkania w Marianowie było ogłoszenie werdyktu konkursu. Przewodnicząca komisji oceniającej potrawy Urszula Bachera podsumowała konkurs i ogłosiła werdykt. Pierwsze miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w  Kijowcu, drugie – Koło Gospodyń Wiejskich w Ostrowążu, trzecie – Koło Gospodyń Wiejskich w Ignacewie. Czwarte miejsce równorzędne otrzymały: KGW Półwiosek Stary, KGW Honoratka, KGW Szyszynek, KGW Szyszyn, KGW Mikorzyn, KGW Biskupie, KGW Licheń Stary, KGW Głębockie, KGW Piotrkowice, KGW Wola Spławiecka i KGW Marianowo.

Koła Gospodyń otrzymały nagrody, które wręczał przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Ślesin Paweł Bielicki. Organizatorzy składają podziękowanie za pomoc w organizacji konkursu: Burmistrzowi Miasta i Gminy Ślesin Mariuszowi Zaborowskiemu, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Gminy Ślesin Pawłowi Bielickiemu, Lokalnej Grupie Działania „Między Ludźmi i Jeziorami”, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Ślesinie Halinie Banaszak, Alicji i Krzysztofowi Majewskim, Zbigniewowi Andrzejczakowi, Bogdanowi Rusinowi, Bogdanowi Borońskiemu, Antoniemu Lewandowskiemu oraz Piekarni Jaśmin. Podziękowanie należy się też Sołtysowi, Radzie Sołeckiej i Mieszkańcom Sołectwa Marianowo, którzy przygotowali specjalny namiot, gdzie odbyła się impreza. Organizatorami konkursu byli: Koło Gospodyń Wiejskich w Marianowie i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie.

Tekst: Gazeta Ślesińska nr 5/100 2019

adminZajęcia/Warsztatyfacebook.com/Sołectwo-Marianowo-Szyszynek-Marianowo Już po raz szósty do sołectwa Marianowo przyjechały delegacje Kół Gospodyń Wiejskich, aby rywalizować w konkursie na najlepszą potrawę z kurczaka, wymienić doświadczenia kulinarne z zakresu przyrządzania potraw opartych na bazie mięsa drobiowego oraz mile i artystycznie spędzić sobotnie popołudnie. W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 14 Kół...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
242 razy przeczytano