facebook.com/ckis.konin/

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie został partnerem realizującym projekt „LUDOWE MECYJE II – edukacja, animacja, warsztat”, który organizuje Centrum Kultury i Sztuki w Koninie przy dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

11 maja w M-GOK odbyły się pierwsze warsztaty taneczne pt. „Wiwaty, walcerki i tyrolinki”, które poprowadził Piotr Kulka – Kierownik Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”, choreograf, pedagog, manager kultury, ekspert Polskiej Sekcji CIOFF (Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej), ekspert w dziedzinie „kultura, sztuka, ochrona dóbr materialnych i dziedzictwa narodowego”, członek Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego.

Z grupą 23 dzieci pracował nad krokami polki oraz dziecięcej zabawy z regionu Wielkopolski pod nazwą „Brzuchaty”. Kolejne warsztaty z choreografem odbędą się 25 maja, natomiast następne próby i opiekę nad projektem realizowanym w naszym domu kultury sprawować będą Aleksandra Podlaska i Karolina Kolodziejczak. Zwieńczeniem warsztatów będzie występ podczas Festiwalu Kultury „W stronę tradycji” 17 czerwca w Kramsku na który już dziś serdecznie zapraszamy!

adminZajęcia/WarsztatyMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie został partnerem realizującym projekt „LUDOWE MECYJE II – edukacja, animacja, warsztat”, który organizuje Centrum Kultury i Sztuki w Koninie przy dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego. 11 maja w M-GOK odbyły się pierwsze warsztaty taneczne pt. 'Wiwaty, walcerki i...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
143 razy przeczytano