Do 11 grudnia można oglądać wystawę prac autorstwa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 11 grudnia br. 26 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie odbył się wernisaż, w którym wzięło udział kilkadziesiąt osób – przedstawiciele władz powiatowych, opiekunowie, terapeuci oraz sami artyści i ich rodziny.

przegląd

20. „Wystawa Prac Plastycznych Osób Niepełnosprawnych” obejmuje prace malarskie, grafiki, rzeźbę, hafty, kolaże, wyklejanki i szyte ręcznie maskotki, a także po raz pierwszy – fotografie. Do powiększenia ekspozycji o tę kategorię sztuki przyczynił się Andrzej Kowalczyk – autor zwycięskiego zdjęcia w tegorocznym finale konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. – Wystawy, na które składają się prace naszych podopiecznych mają dwudziestoletnią tradycję. W tym roku przypada okrągły jubileusz. Tak jak w latach ubiegłych, ekspozycję tworzy ubiegłoroczny dorobek artystyczny mieszkańców placówki. Wszystkie dzieła zostały wykonane pod czujnym okiem terapeutów w ramach zajęć z arteterapii – mówi Joanna Wołyńska, dyrektor DPS w Ślesinie.

„Wystawę Prac Plastycznych Osób Niepełnosprawnych” można oglądać do 11 grudnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie.

Źródło: Milena Fabisiak – Przegląd Koniński

adminZajęcia/WarsztatyDo 11 grudnia można oglądać wystawę prac autorstwa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 11 grudnia br. 26 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie odbył się wernisaż, w którym wzięło udział kilkadziesiąt osób – przedstawiciele władz powiatowych, opiekunowie, terapeuci oraz sami artyści...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
86 razy przeczytano