facebook.com/mgokslesin

9-10 czerwca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie odbył się X Ślesiński Festiwal Szachy, w turnieju szachiści starali się uzyskać jak najwyższy ranking aby wyrobić normę na wyższą kategorię szachową, był to też świetny trening przez zbliżającymi się Mistrzostwami Wielkopolski Juniorów.

Turniej został rozegrany w trzech grupach rankingowych, grupa A szachiści z rankingami 1900-1800, grupa B szachiści z rankingiem 1600-1400 i grupa C zawodnicy rankingiem 1250-1000. Grupa A grała tempem po półtorej godziny na zawodnika na dystansie 5 rund, grupa B grała tempem po godzinie na zawodnika na dystansie 7 rund, grupa B po trzydzieści minut na zawodnika na dystansie 9 rund. Na zakończenie zwycięzcy w poszczególnych grupach otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Łukasz Michno sędzia główny turnieju.


Normy na wyższe kategorię wyrobili:
norma na II kategorię szachową – Iwona Rybacka i Julia Kowalska obydwie M-GOK Gambit Ślesin.
norma na III kategorię szachową – Gabriela Zawadzka KTS Kalisz, Maria Ciesielska LKS Chrobry Gniezno.
norma na IV kategorię szachową – Piotr Zawadzki Kalisz, Hubert Trembecki UKS Smecz Konin, Szymon Cichoń Koło, Dominik Melerowicz M-GOK GAMBIT Ślesin, Piotr Kulczyński TS-R Hetman Konin, Mateusz Woźniak UKS Smecz Konin, Mariusz Piątek UKS Smecz Konin, Adam Górczewski M-GOK GAMBIT Ślesin, Aleksandra Zawieruszyńska M-GOK GAMBIT Ślesin, Maja Wysocka TS-R Hetman Konin.
norma na V kategorię szachową – Kajetan Michalak KS GOK Dwie Wieże Brzeźno, Szymon Kujawa UKS Kościelec, Oliwier Zalewski M-GOK GAMBIT Ślesin.

Klasyfikacja końcowe grupa A:
1 miejsce Michał Syrkiewicz UKS TSz Zieloni Zielonka
2 miejsce Robert Majdecki M-GOK Gambit Ślesin
3 miejsce Noe Rosenfeld MKS Wicher Zbąszyń

Klasyfikacja końcowe grupa B dziewczęta:
1 miejsce Jagoda Świderska UKS Kościelec
2 miejsce Iwona Rybacka M-GOK Gambit Ślesin
3 miejsce Julia Kowalska Gambit Ślesin

Klasyfikacja końcowe grupa B chłopcy:
1 miejsce Igor Steckiewicz UKS Kościelec
2 miejsce Miłosz Świderski UKS Kościelec
3 miejsce Adam Głąbiak M-GOK GAMBIT Ślesin

Klasyfikacja końcowe grupa C dziewczęta:
1 miejsce Gabriela Zawadzka KTS Kalisz
2 miejsce Maria Ciesielska LKS Chrobry Gniezno
3 miejsce Julia Kujawa UKS Kościelec

Klasyfikacja końcowe grupa C chłopcy:
1 miejsce Piotr Zawadzki Kalisz
2 miejsce Mariusz Piątek UKS Smecz Konin
3 miejsce Mateusz Wożniak UKS Smecz Konin

adminSzachy9-10 czerwca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie odbył się X Ślesiński Festiwal Szachy, w turnieju szachiści starali się uzyskać jak najwyższy ranking aby wyrobić normę na wyższą kategorię szachową, był to też świetny trening przez zbliżającymi się Mistrzostwami Wielkopolski Juniorów. Turniej został rozegrany w trzech grupach rankingowych, grupa...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
361 razy przeczytano