facebook.com/mgokslesin/

13 kwietnia w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie odbyły się największe zawody szachowe w historii ślesińskich szachów. W Półfinałach Mistrzostw Wielkopolski Juniorów zagrało 209 szachistów z takich klubów jak: UKS Kościelec, KS GOK Dwie Wieże Brzeźno, USK Smecz Konin, LKS Chrobry Gniezno, TS-R Hetman Konin, Polonia Środa Wielkopolska, UKS Wrzesińska Akademia Szachowa, UKS 9 Konin, M-GOK Gambit Ślesin.

Nasz klub reprezentowało 46 szachistów z czego, aż 18 uzyskało awans do Mistrzostw Wielkopolski, które w czerwcu odbędą się w Sypniewie. Ponadto, aż 8 naszych szachistów zajęło miejsca na podium. Tradycyjnie dominowały dziewczynki w grupie do lat 15 pierwsze miejsce zajęła Julia Kowalska, drugie Agata Naworska, natomiast w grupie do lat 18 całe podium należało do Gambitu, pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Szwacińska, drugie Natalia łapot, a trzecie Nikola Majdecka. W grupie chłopców do lat 13 pierwsze miejsce zajął Dominik Melerowicz, a trzecie Adam Głąbiak. W grupie do lat 15 drugie miejsce zajął Alan Kopczyński. Awans do Mistrzostw Wielkopolski uzyskali: grupa D-9 Julia Łapot, grupa D-11 Ada Chojnacka, Oliwia Naworska, Natalia Dorywalska, grupa D-15 Julia Kowalska, Agata Naworska, Aleksandra Głąbiak, Karolina Stępniak, grupa D-18 Wiktoria Szwacińska, Natalia Łapot, Nikola Majdecka, Weronika Stolarska, grupa C-9 Mateusz Piechocki, grupa C-11 Tymoteusz Łachacz, grupa C-13 Dominik Melerowicz, Adam Głąbiak, grupa C-15 Alan Kopczyński, grupa C-18 Aron Byra, gratulujemy i życzymy sukcesów na Mistrzostwach Wielkopolski.

Organizacja i przeprowadzenie takich zawodów to nie lada przedsięwzięcie, które w tym roku sobie postawiliśmy i mamy nadzieje, że sprostaliśmy oczekiwaniom. Nie udałoby się to gdyby nie pomoc i zaangażowanie wielu osób. Chcielibyśmy przede wszystkim podziękować dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pani Bożenie Balewskiej za udostępnienie sali tutaj wszystkie opinie rodziców, opiekunów i trenerów były bardzo pozytywne co nas bardzo cieszy, może jeszcze kiedyś skorzystamy z tak fajnego obiektu na przeprowadzenie zawodów szachowych. Podziękowanie za pomoc w organizacji kierujemy również do Karoliny Kołodziejczak, Doroty Radke, Lidii Prus i szachistów klubu M-GOK Gambit Ślesin jak również do sędziów bez, których nie można byłoby przeprowadzić sprawnie tak dużej imprezy. W każdej grupie zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, które wręczali zastępca burmistrza Miasta i Gminy Pani Urszula Bachera oraz dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie Pan Michał Chmielewski.

adminSzachyfacebook.com/mgokslesin/ 13 kwietnia w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie odbyły się największe zawody szachowe w historii ślesińskich szachów. W Półfinałach Mistrzostw Wielkopolski Juniorów zagrało 209 szachistów z takich klubów jak: UKS Kościelec, KS GOK Dwie Wieże Brzeźno, USK Smecz Konin, LKS Chrobry Gniezno, TS-R Hetman Konin, Polonia Środa...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
279 razy przeczytano