web.facebook.com/mgokslesin/

Trzecie miejsce dla Alana Kopczyńskiego w Międzynarodowym Memoriale Szachowym Ferdynanda Dziedzica w Trzciance w grupie zawodników bez rankingu ELO.

W niedzielę, w trzcianeckiej Hali Sportowo-Widowiskowej odbył się VIII Międzynarodowy Memoriał Szachowy Ferdynanda Dziedzica.
W turniej zagrało 188 zawodników, jak co roku, również i w tym nie zabrakło arcymistrzów. Listę startową otworzył ukraiński arcymistrz Alexander Moiseenko, były indywidualny Mistrz Europy.

Wśród najlepszych Polaków nie zabrakło gwiazd niedawno zakończonej Olimpiady Szachowej, na której narodowa reprezentacja, zajmując 4 miejsce, odniosła największy sukces w powojennej historii Polski. Zagrali arcymistrzowie Kacper Piorun, który podczas Olimpiady wywalczył brązowy medal za wynik indywidualny oraz Jacek Tomczak, który m.in. znacząco przyczynił się do zwycięstwa nad wielką Rosją pokonując byłego Mistrza Świata – Władimira Kramnika. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim, na dystansie 9 rund tempem 10 minut na partię dla zawodnika, plus 5 sekund za każdy ruch. Nasz klub reprezentowali: Robert Majdecki, Nikola Majdecka, Ada Chojnacka, Iwona Rybacka, Dominik Melerowicz, Alan Kopczyński i Daniel Lisowski.


Po rozegraniu dziewięciu rund, najlepszy okazał się GM Michał Krasenkow z KSz Stilon Gorzów Wlkp. Drugie miejsca zajął GM Jacek Tomczak z Akademii Szachowej Gliwice, a trzecie GM Alexander Moiseenko z Ukrainy. W tym roku pula nagród wyniosła 20 tysięcy złotych. Przewidziano także nagrody specjalne dla najmłodszych uczestników. W grupie zawodników bez rankingu ELO na trzecim miejscu uplasował się Alan Kopczyński, który rozegrał bardzo dobry turniej wygrywając z zawodnikami wyżej od siebie notowanymi.

adminSzachyTrzecie miejsce dla Alana Kopczyńskiego w Międzynarodowym Memoriale Szachowym Ferdynanda Dziedzica w Trzciance w grupie zawodników bez rankingu ELO. W niedzielę, w trzcianeckiej Hali Sportowo-Widowiskowej odbył się VIII Międzynarodowy Memoriał Szachowy Ferdynanda Dziedzica. W turniej zagrało 188 zawodników, jak co roku, również i w tym nie zabrakło arcymistrzów. Listę startową otworzył...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
284 razy przeczytano