facebook.com/mgokslesin/

19 października 2018r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Konińskiego w Szachach. W tym roku w ramach mistrzostwa rozegrane zostały: Powiatowe Igrzyska Dzieci była to grupa dzieci szkół podstawowych klas I-VI, Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Konińskiego była to grupa młodzieży szkoły podstawowej klasy VII-VIII i III klasa gimnazjum, ostatnia grupa to szkoły ponadgimnazjalne.
W Powiatowych Igrzyskach Dzieci grało 9 drużyn szkół podstawowych, w Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Konińskiego grało 8 drużyn szkół podstawowych i 1 drużyna ponadgimnazjalna nie mając w swojej grupie rywali musieli zagrać w grupie Młodzieży Szkolnej. Podzielone grupy grały systemem kołowym każdy z każdym, tempem 15 minut na zawodnika. W mistrzostwach szkoły walczyły o miejsca pucharowe oraz co ważniejsze o awans do Mistrzostw Wojewódzkich, taki awans uzyskały dwie najlepsze drużyny w każdej grupie.

Pierwsze miejsce zajęły niepokonane od wielu lat – drużyny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie. W młodszej grupie drużyna zagrała w składzie: Ada Chojnacka, Michał Marcinkowski, Damian Kołodziejczak i Natalia Dorywalska, w starszej grupie drużyna zagrała w składzie: Natalia Łapot, Michał Pawlak, Weronika Stolarska i Julia Kowalska.

Drugie miejsce Powiatowych Igrzysk Dzieci zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej z Paprotni, natomiast w grupie Igrzysk Młodzieży Szkolnej drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Krzymowie.

Na trzecim miejscu uplasowały się drużyny z Szyszyńskich Holendrów w składach: grupa Igrzyska Dzieci Adam Głąbiak, Alan Ciepliński, Denis Kostański i Paulina Andrzejewska, w grupie Igrzysk Młodzieży Szkolnej Alan Kopczyński, Daniel Lisowski, Inga Turowska i Aleksandra Głąbiak.

Gratulujemy drużynom ze Ślesina i życzymy udanego występu na Mistrzostwach Wojewódzkich.

Wyniki Powiatowe Igrzyska Dzieci:
http://www.chessarbiter.com/turnie…/…/tdr_6527/results.html…

Wyniki Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Konińskiego
http://www.chessarbiter.com/turnie…/…/tdr_6528/results.html…

adminSzachy19 października 2018r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Konińskiego w Szachach. W tym roku w ramach mistrzostwa rozegrane zostały: Powiatowe Igrzyska Dzieci była to grupa dzieci szkół podstawowych klas I-VI, Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Konińskiego była to grupa młodzieży szkoły podstawowej klasy VII-VIII i...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
390 razy przeczytano