facebook.com/mgokslesin/

W minioną niedziele grupa 44 zawodników klubu M-GOK Gambit Ślesin reprezentowała nasz klub w rozgrywkach Półfinałów Mistrzostw Wielkopolski Juniorów. Mistrzostwa w tym roku rozegrane zostały w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie, do turnieju zgłosiło się 197 zawodników z klubów: LKS „Chrobry” Gniezno, UKS „Kiełbaska” Kościelec, POLONIA Środa Wlkp., Szkółka Szachowa MOK Gniezno, Akademia Szachowa „Hetman” Konin, UKS „Smecz” Konin, UKS „Płomyk” Nekla, KS GOK Dwie Wieże Brzeźno”, UKS Wrzesińska Akademia Szachowa. Szachiści grali w pięciu grupach wiekowych z podziałem chłopcy dziewczynki osobno.

W turnieju nasi szachiści oprócz walki o podium walczyli o awans do Mistrzostw Wielkopolski Juniorów. Oczywiści i w tym roku nasi szachiści nie zawieli i pokazali swój wysoki poziom, aż dziewiętnastu z nich uzyskało awans do Mistrzostw Wielkopolski, a siedmiu stanęło na podium zdobywając jeden złoty, trzy srebrne i trzy brązowe medale.

Na podium uplasowali się Weronika Stolarska pierwsze miejsce w grupie dziewczynek do lat 15, Agata Naworska drugie miejsce w grupie dziewczynek do lat 13, Julia Kowalska drugie miejsce w grupie dziewczynek do lat 15, Nikola Majdecka drugie miejsce w grupie dziewczynek do lat 18, Wiktoria Szwacińska trzecie miejsce w grupie dziewczynek do lat 18, Tymoteusz Łachacz trzecie miejsce w grupie chłopców do lat 11 oraz Adam Głąbiak trzecie miejsce w grupie chłopców do lat 13.


Ponadto normę na wyższą kategorię szachową uzyskali: Mateusz Piechocki norma na V kategorię szachową, Jan Łoś IV kategoria szachowa, Amelia Żywicka IV kategoria szachowa oraz Izabela Kurzydłowska IV kategoria szachowa.


Awans do Mistrzostw Wielkopolski uzyskali:
Grupa D-9
Ada Chojnacka
Natalia Dorywalska
Amelia Żywicka
Grupa D-11
Aleksandra Nussynblat
Oliwia Naworska
Grupa D-13
Agata Naworska
Aleksandra Głąbiak
Paulina Andrzejewska
Grupa D-15
Weronika Stolarska
Julia Kowalska
Małgorzata Wrońska
Grupa D-18
Nikola Majdecka
Wiktoria Szwacińska
Grupa C-9
Adam Górczewski
Grupa C-11
Tymoteusz Łachacz
Grupa C-13
Adam Głąbiak
Michał Pawlak
Grupa C-18
Aron Byra
Hubert Chmielewski

adminSzachyW minioną niedziele grupa 44 zawodników klubu M-GOK Gambit Ślesin reprezentowała nasz klub w rozgrywkach Półfinałów Mistrzostw Wielkopolski Juniorów. Mistrzostwa w tym roku rozegrane zostały w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie, do turnieju zgłosiło się 197 zawodników z klubów: LKS 'Chrobry' Gniezno, UKS 'Kiełbaska' Kościelec, POLONIA Środa Wlkp., Szkółka...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
216 razy przeczytano