W ostatnim czasie z powodu zawieszenia zajęć stacjonarnych zajęcia naszego klubu przeniosły się do sieci. Efektem tego jest zwiększona aktywność naszych wszystkich członków klubu nawet tych którzy już nie uczestniczyli w zajęciach klubowych. Obecnie nasi szachiści ćwiczą na turniejach tematycznych dwa razy w tygodniu poprawiając swój kunszt debiutowy.

facebook.com/mgokslesin/


I Turniej tematyczny wygrywa Alan Kopczyński
W pierwszym turnieju tematycznym rozegraliśmy Obronę Sycylijska wariant Najdorfa, bardzo ostry i dynamiczny wariant. W turnieju widać było, że nie wszystkim ten wariant leżał zwłaszcza tym co wolą grę pozycyjną, ale chodzi o to, żeby każdy miał możliwość przećwiczenia swojego debiutu. W tym wariancie najlepiej zaprezentował się Alan Kopczyński zajmując pierwsze miejsce, drugi był Damian Mrówczyński, a trzeci Dominik Melerowicz. W turnieju zagrało 25 zawodników.


II Turniej tematyczny wygrywa Dominik Melerowicz
W drugim turniej tematyczny zagraliśmy Debiut Birda, okazało się, że to też bardzo dynamiczny debiut po którym wychodzą ostre warianty. W turnieju zagrało 32 zawodników. W tym debiucie najlepiej zaprezentował się Dominik Melerowicz zajmując pierwsze miejsce, drugi był Aron Kowalski, a trzeci Arkadiusz Łapot. Bardzo dobrze też zaprezentowała się Ania Bębenek.
Dodatkowo w każdą sobotę rozgrywany jest duży turniej w którym uczestniczy prawie 70 szachistów z naszego klubu. Sobotni turniej Grand Prix klubu to 11 turniejów rozgrywanych różnymi tempami gry, planowany zakończenie całego cyklu to koniec stycznia.


I Turniej Grand Prix on-line wygrywa Alan Kopczyński
W pierwszym turnieju frekwencja dopisała zagrało nas aż 42 szachistów z naszego klubu. Turniej był bardzo zacięty zwłaszcza na pierwszych szachownicach do końca nie było wiadomo kto stanie na podium. Najlepiej zaprezentował się Alan Kopczyński nie przegrywając żadnej partii, drugie miejsce zajął Damian Mrówczyński, a trzecie Robert Majdecki. Pierwszy turniej rozgrywany był na dystansie 5 rund tempem 10 minut na zawodnika.


II Turniej Grand Prix on-line wygrywa Dominik Melerowicz
W drugim turnieju to już prawdziwe szaleństwo jeżeli chodzi o frekwencje 54 naszych kolegów i koleżanek zagrało 11 rund, może trochę za szybkie tempo dla niektórych ale jakoś sobie „radziliśmy”, a fakt że dołączają do nas szachiści którzy dawno nie siedzieli przy szachownicy sprawia nam niezmierną przyjemności. Turniej jak poprzedni był bardzo zacięty tutaj trochę czas płatał figle i odwracał tabele ale każdy walczył i próbował urwać jak najwięcej punktów. Tym razem najlepiej zaprezentował się Domink Melerowicz remisując tylko z Adamem Naworskim który zajął drugie miejsce i Alanem Kopczyńskim który uplasował się na miejscu trzecim.


III Turniej Grand Prix on-line utrzymując swoją dobrą passe wygrywa Dominik Melerowicz
Trzeci turniej to trochę roszad w składzie, w tym turnieju nie wszyscy ci co grali wcześniej mogli zagrać, natomiast mieliśmy kilkoro debiutantów w naszym Grand Prix. Do turnieju dołączyli Margarita Królak, Artur Królak, Artur Grzelak, Tomasz Budkiewicz, Hubert Jabłoński, Marcel Gauden, Mariusz Szczepankiewicz, Antoni Czarkowski, Karolina Stępniak i Piotr Antczak. Bardzo się cieszymy, że jest nas coraz więcej mamy nadzieje, że przynajmniej ten skład dotrwa do końca cyklu, a może jeszcze ktoś do nas dołączy. W III turnieju po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Dominik Melerowicz zajmując pierwsze miejsce, drugi był Alan Kopczyński, a trzeci Piotr Zawada. Bardzo też cieszy nas fakt, że Tymoteusz Łachacz jeden z młodszych juniorów gra jak równy z równym ze starszymi kolegami, w tym turnieju nie wiele zabrakło żeby zajął miejsce na podium. Bardzo dobrym wynikiem może pochwalić się również Wiktoria Muzykiewicz, której tak jak Tymkowi zabrakło niewiele do podium.


Ponadto nasi szachiści 11 listopada rozegrali turniej z okazji Święta Niepodległości, w turnieju zagrało 43 zawodników. Pierwsze miejsce zajął Dominik Melerowicz, drugie Alan Kopczyński, a trzecie Damian Mrówczyński. Dodatkowe nagrody za najlepszą kobietę otrzymała Wiktoria Muzykiewicz, za najlepszą juniorkę do lat 18 Nikola Majdecka, za najlepszego juniora do lat 18 Michał Pawlak, za najlepszą juniorkę do lat 13 Amelia Lewandowska, za najlepszego juniora do lat 13 Tymoteusz Łachacz. Nagrody dla najmłodszej zawodniczki Julia łapot, nagroda dla najmłodszego zawodnika Mikołaj Majdecki.

adminSzachyW ostatnim czasie z powodu zawieszenia zajęć stacjonarnych zajęcia naszego klubu przeniosły się do sieci. Efektem tego jest zwiększona aktywność naszych wszystkich członków klubu nawet tych którzy już nie uczestniczyli w zajęciach klubowych. Obecnie nasi szachiści ćwiczą na turniejach tematycznych dwa razy w tygodniu poprawiając swój kunszt debiutowy. facebook.com/mgokslesin/ I Turniej...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
66 razy przeczytano