facebook.com/mgokslesin/

11 października 2017r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Konińskiego w Szachach. W tym roku w związku z reformą oświaty Mistrzostwa rozegrane zostały w trzech grupach wiekowych: Powiatowe Igrzyska Dzieci była to grupa dzieci szkół podstawowych klas I-VI, Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Konińskiego była to grupa młodzieży szkoły podstawowej klasy VII oraz II i III klasagimnazjum, ostatnia grupa to szkoły ponadgimnazjalne.

W Powiatowych Igrzyskach Dzieci grało 9 drużyn szkół podstawowych, w Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Konińskiego grało 6 drużyn i 1 ponadgimnazjalna. Podzielone grupy grały systemem kołowym każdy z każdym, natomiast zawodnicy ze szkoły ponadgimnazjalnej nie mając w swojej grupie rywali zagrali w grupie Młodzieży Szkolnej. W mistrzostwach szkoły walczyły o miejsca pucharowe oraz co ważniejsze o awans do Mistrzostw Wojewódzkich, taki awans uzyskały dwie najlepsze drużyny w każdej grupie.

Z naszej gminy aż trzy drużyny uzyskały taki awans – drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie w składzie: Michał Pawlak, Kacper Szaszkowski, Damian Kołodziejczak, Kinga Stelmachowicz i Ada Chojnacka, drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szyszyńskich Holendrach w składzie: Adam Głąbiak, Aleksandra Głąbiak, Alan Ciepliński, Denis Kostański i Paulina Andrzejewska oraz drużyna z Gimnazjum w Ślesinie w składzie: Bartosz Sajniak, Nikola Majdecka, Dominik Długołencki, Natalia Łapot, Julia Kowalska i Weronika Stolarska.

Warto też nadmienić bardzo dobry występ drugiej drużyny ze Szkoły Podstawowej w Szyszyńskich Holendrach która, grając najmłodszym składem w swojej grupie wywalczyła trzecie miejsce.

Gratulujemy i życzymy udanego występu na Mistrzostwach Wojewódzkich.

Wyniki Powiatowe Igrzyska Dzieci:
http://www.chessarbiter.com/turnie…/…/tdr_6270/results.html…
Wyniki Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Konińskiego:
http://www.chessarbiter.com/turnie…/…/tdr_6269/results.html…

adminSzachy11 października 2017r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Konińskiego w Szachach. W tym roku w związku z reformą oświaty Mistrzostwa rozegrane zostały w trzech grupach wiekowych: Powiatowe Igrzyska Dzieci była to grupa dzieci szkół podstawowych klas I-VI, Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Konińskiego była...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
331 razy przeczytano