przegladkoninski.pl

Ślesin był gospodarzem tegorocznej, jedenastej już edycji Samorządowego Kolędowania. Na scenie tamtejszego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentowali swoje umiejętności wokalne wójtowie i burmistrzowie, radni, sołtysi i urzędnicy. Oczywiście wiadomo, z jakim repertuarem wystąpili.

Pomysłodawcami takiego międzygminnego kolędowania, a odbyło się ono pierwszy raz 28 stycznia 2007 roku w Sompolnie, są Roman Bednarek, obecnie burmistrz Sompolna (a wtedy przewodniczący Rady Miejskiej) oraz Andrzej Prętnicki. Tym razem ich umiejętności również mogliśmy podziwiać.

Impreza kilka razy w swojej historii odbywała się w Sompolnie, ale jej gospodarzami są też inne samorządy, także spoza powiatu konińskiego, bo wśród uczestników jest i gmina Babiak. W tym roku imprezę zorganizowano w Ślesinie. – Trenowaliśmy wiele tygodni. Zwalnialiśmy się z pracy, a właściwie nikt wtedy nie musiał do niej chodzić – zażartował Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina przedstawiając zespół reprezentujący ten samorząd.

Publiczność usłyszała najpiękniejsze kolędy w wykonaniu ośmiu samorządowych zespołów, a wśród nich była też reprezentacja Starostwa Powiatowego w Koninie. – Są świetni! – zarekomendował ich występ Mariusz Zaborowski.

Gospodarzem 12. międzygminnego kolędowania będzie gmina Krzymów.

 

Tekst: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

adminImprezyŚlesin był gospodarzem tegorocznej, jedenastej już edycji Samorządowego Kolędowania. Na scenie tamtejszego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentowali swoje umiejętności wokalne wójtowie i burmistrzowie, radni, sołtysi i urzędnicy. Oczywiście wiadomo, z jakim repertuarem wystąpili. Pomysłodawcami takiego międzygminnego kolędowania, a odbyło się ono pierwszy raz 28 stycznia 2007 roku w Sompolnie, są Roman...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
566 razy przeczytano