facebook.com/henryk.zajfert

16 czerwca na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Ślesinie już po raz trzeci zorganizowano MOTOPIK, którego głównym celem jest pozyskiwanie krwi. W tym roku zarejestrowało się 117 osób, a krew mogło oddać 98. Łącznie zgromadzono 44,1 litrów tego cennego leku.

Impreza przyciąga coraz więcej uczestników z całego kraju. Oprócz ślesinian przybyli m.in. mieszkańcy Włocławka, Kutna, Gniezna, Łodzi, Goliny, Konina, Mogilna, Inowrocławia i Aleksandrowa
Kuj. W tym roku pogoda dopisała uczestnikom MOTOPIK-u. Ponad setka motocyklistów przejechała ulicami miasta oraz okolicznych miejscowości w paradnym szyku.

Z kolei na scenie wystąpiły zaproszone zespoły: Rey, Mr Pollack oraz Freebirds. Dużą atrakcją okazał się balon widokowy Centrum Szkoleniowego „Wiedza” w Koninie, z którego chętni mogli podziwiać panoramę Ślesina. Miłośnicy motocykli mieli możliwość obejrzeć niezwykłe egzemplarze harleyów. Dla dzieci przygotowano sporo ciekawych zabaw. Rozlosowano także nagrody wśród
krwiodawców i uczestników parady motocyklowej.

Koła Gospodyń Wiejskich z Marianowa, Półwioska St., Lubomyśla, Wąsosz i Szyszyńskich Hol. zadbały o smaczne potrawy regionalne, m.in. pyry z gzikiem, pyrczok, obsypunkę, gęsie pipki, chleb ze smalcem i ogórkiem.

Impreza była na żywo relacjonowana w Radiu ZET w programie Marzeny Chełminiak „Życie jak marzenie”, ukazującym ciekawe miejsca w Polsce oraz turystyczny potencjał kraju.
Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Ślesin, M-GOK w Ślesinie, Grupa Motocyklowa 6366, Klub HDK w Ślesinie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu, Towarzystwo Społeczno-Gospodarcze „Dwa Mosty”, OSP w Ślesinie oraz CSiR w Ślesinie. Imprezę wspierał Harley Davidson Poznań.

Tekst: Gazeta Ślesińska – nr 6/2018

 

________________________

Przez trzy dni ślesińska plaża wypełniona była po brzegi, a to za sprawą motorowodnych zmagań oraz pikniku motocyklowego.

Mistrzostwa świata Klasy OSY400 oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasach OSY400, GT-30, GT-15 i F4, przyciągneły zawodników z Litwy, Wielkiej Brytanii, Szwecji- a nawet ze Stanów Zjednoczonych. W Mistrzostwach Świata startowało 13 zawodników z 8 państw. Jednak walka o złoto przez cztery wyścigi toczyła się pomiędzy dwoma zawodnikami: Cezarym Strumnikiem i Rasmusem Haugasmagi. Ostatecznie zaciętą walkę wygrał Estończyk. Brązowym medalistą Mistrzostw Świata został Amerykanin Billy Alen.

Zobacz materiał TV Wielkopolska

adminImprezy16 czerwca na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Ślesinie już po raz trzeci zorganizowano MOTOPIK, którego głównym celem jest pozyskiwanie krwi. W tym roku zarejestrowało się 117 osób, a krew mogło oddać 98. Łącznie zgromadzono 44,1 litrów tego cennego leku. Impreza przyciąga coraz więcej uczestników z całego kraju. Oprócz ślesinian przybyli m.in. mieszkańcy Włocławka, Kutna, Gniezna,...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
173 razy przeczytano