przegladkoninski.pl

Zuza Wiśniewska z Torunia otrzymała pierwszą nagrodę 12. Festiwalu Ogólnopolskiego Piosenki Artystycznej FOPA 2019 w Ślesinie.

Do przesłuchań zakwalifikowało się 18 wykonawców z całej Polski, na przesłuchania do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie stawiło się 15. Dzisiaj oceniało ich jury w składzie: Teresa Drozda, Mariusz Lubomski i Stefan Brzozowski, które wybrało najlepszą ósemkę. Wieczorem wystąpiła ona przed publicznością, a później Kamil Wasicki, dyrektor artystyczny FOPA przedstawił werdykt. Podczas wystąpienia dziękował między innymi właśnie artystom za fantastyczne wykonania i piosenki.

– Za to, że jesteście, bo to daje nadzieję, że piosenka z dobrym tekstem jeszcze nie zginęła i mam nadzieję, że nie zginie – powiedział Kamil Wasicki.

Pierwszą nagrodę dwunastej edycji FOPA otrzymała Zuza Wiśniewska z Torunia, drugą Julia Mika z Krakowa, natomiast trzecią Grzegorz Paczkowski z Warszawy. Jurorzy artystkom, które otrzymały dwie pierwsze nagrody, przyznali również nominacje do udziału w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Było również pięć równorzędnych wyróżnień, a otrzymali je: Oliwia Szadkowska (Konin), Justyna Sieniuć (Wrocław), Hanna Szurgot (Koło), duet Maria Maślanka i Magdalena Kirejczyk (Łódź) oraz Max Łapiński (Bydgoszcz).

Gwiazdą wieczoru była grupa Czerwony Tulipan.

Organizatorem FOPA jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie, a współorganizatorem Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Tekst: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

adminImprezyFestiwal,FOPA 2019,ślesinprzegladkoninski.pl Zuza Wiśniewska z Torunia otrzymała pierwszą nagrodę 12. Festiwalu Ogólnopolskiego Piosenki Artystycznej FOPA 2019 w Ślesinie. Do przesłuchań zakwalifikowało się 18 wykonawców z całej Polski, na przesłuchania do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie stawiło się 15. Dzisiaj oceniało ich jury w składzie: Teresa Drozda, Mariusz Lubomski i Stefan Brzozowski, które...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
270 razy przeczytano