Przegląd Koniński

Już po raz piąty gmina Ślesin zorganizowała Galę Przedsiębiorczości. Podczas tego wydarzenia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury poznaliśmy laureatów wyłonionych przez kapitułę w kategoriach: mała firma roku, nestor biznesu, nowoczesna firma roku, filantrop roku, a także lider ekonomii społecznej. Dla nagrodzonych i gości wystąpiła Adrianna Biedrzyńska.

– Ta gala to podziękowanie osobom i firmom angażującym się w życie społeczne, a także sprawiającym, że nasza gmina zmienia się. Nie tylko samorząd realizuje nowe inwestycje, przedsięwzięcia – mówił gospodarz uroczystości, czyli burmistrz Mariusz Zaborowski. Jak podkreślał to także przedsiębiorcy dokładają wszelkich starań, by gmina wyglądała jeszcze lepiej i wyróżniała się.
– Na pewno taką gminą jesteśmy – powiedział Mariusz Zaborowski. Tuż przed Galą Przedsiębiorczości brał udział w uroczystościach barbórkowych w Koninie, skąd przywiózł do Ślesina pozdrowienia między innymi od posłów Leszka Galemby i Tomasza Nowaka, a także wicewojewody Anety Niestrawskiej.

przegląd

– Jak mówiła, żałuje, że jej z nami nie ma, ale musi zostać z zarządem ZE PAK, bo sytuacja kopalni, elektrowni nie jest dość jasna. Tych deklaracji co do przyszłości naszej kopalni, niestety, nie usłyszałem za wiele – relacjonował burmistrz. Sporo z kolei powiedział o zrealizowanych w gminie inwestycjach w mijającym roku, choćby tych związanych z rozwojem turystyki. To przebudowa plaży w Licheniu Starym i Ślesinie, ale było też o nowym polu namiotowym i kamperowym oraz 4 tężniach w Ślesinie.
– To etap całego działania, a w jego ramach jest też wydzielenie 2,5-hektarowej działki pod budowę hotelu – mówił Mariusz Zaborowski.

Tradycją ślesińskiej Gali Przedsiębiorczości jest uhonorowanie wyróżniających się osób, firm i organizacji. Kogo w tym roku doceniła kapituła?
W kategorii mała firma roku zwyciężyły: Noclegi „U Anny” Anna Milwicz, a także P.P.H.U. „U Józefa”. Nestor biznesu to: ArtDOM-Serwis, Zakład Usług Szklarskich Waldemar Jaworski, jak również Noclegi „u Jaśka” w Licheniu Starym Jadwiga i Jan Kosmowscy. W kategorii nowoczesna firma roku zwyciężyli Jerzy Gruchalski (pasjonat lotnictwa, do tej pory zbudował kilka samolotów, łodzi i jachtów) oraz „PAT-KOMP” Informatyczna Obsługa Firm Patryk Chorzewski. Tytuł filantropa roku kapituła przyznała Lokalnej Grupie Działania „Między Ludźmi i Jeziorami”, natomiast liderem ekonomii społecznej została Fundacja Spem Donare.

Na finał dla wyróżnionych i gości wystąpiła znana aktorka Adrianna Biedrzyńska.

Tekst: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

adminImprezyPrzegląd Koniński Już po raz piąty gmina Ślesin zorganizowała Galę Przedsiębiorczości. Podczas tego wydarzenia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury poznaliśmy laureatów wyłonionych przez kapitułę w kategoriach: mała firma roku, nestor biznesu, nowoczesna firma roku, filantrop roku, a także lider ekonomii społecznej. Dla nagrodzonych i gości wystąpiła Adrianna Biedrzyńska. – Ta gala to...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
338 razy przeczytano