przegladkoninski.pl

Sześć sołectw wzięło udział w konkursie „ozdoby dożynkowe” ogłoszonym z okazji gminno-parafialnego święta plonów w Ślesinie. Wygrał Kijowiec, który w nagrodę otrzymał bon na 10 tysięcy złotych na zakup urządzeń na plac zabaw.

Konkurs to inicjatywa burmistrza Mariusza Zaborowskiego. Podczas dzisiejszych dożynek gminno-parafialnych w ślesińskim parku, tłumaczył, że za każdym razem, kiedy święto plonów organizowane jest w miejscowościach wokół Ślesina, można podziwiać tam wspaniałe dekoracje przygotowane przez mieszkańców.
– Pomyślałem, że będzie brakowało tych pięknych ozdób u nas – mówił Mariusz Zaborowski. Chętne sołectwa miały za zadanie przystroić wybrane miejsca w Ślesinie, a dziś podczas święta plonów, komisja je oceniła.
– Praca była trudna i musieliśmy się okrutnie czepiać chcąc wyłonić poszczególne miejsca – mówiła Krystyna Mikołajczak z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, przewodnicząca komisji.

W konkursie wystartowało sześć sołectw. Pierwsze miejsce zajął Kijowiec, który wykonał efektowną zagrodę przy wjeździe do Ślesina. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali bon na 10 tysięcy złotych na zakup urządzeń na plac zabaw. Drugie miejsce przyznano sołectwu Kolebki, które otrzymało bon na 5 tysięcy złotych, natomiast trzecie – sołectwu Wąsosze, któremu na scenie wręczono bon na 3 tysiące zł. Czwarte miejsce komisja przyznała sołectwu Półwiosek Stary (bon na 2 tysiące zł), natomiast piąte – sołectwu Julia i szóste – sołectwu Mikorzyn, które otrzymały po tysiąc złotych.

 

Źródło: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

adminImprezySześć sołectw wzięło udział w konkursie „ozdoby dożynkowe” ogłoszonym z okazji gminno-parafialnego święta plonów w Ślesinie. Wygrał Kijowiec, który w nagrodę otrzymał bon na 10 tysięcy złotych na zakup urządzeń na plac zabaw. Konkurs to inicjatywa burmistrza Mariusza Zaborowskiego. Podczas dzisiejszych dożynek gminno-parafialnych w ślesińskim parku, tłumaczył, że za każdym...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
584 razy przeczytano