facebook.com/mgokslesin/

„Święto Kapusty” po raz kolejny przyciągnęło wiele osób do Honoratki. W tym Sołectwie już nawet najmłodsze dzieci wiedzą, jak smakuje kapusta. Prześcigają się w pomysłach. W tym roku zorganizowały „PCHLI TARG”, czyli kupię – sprzedam – zamianię, wystawiając swoje dawno nie używane już zabawki.

Można było spotkać także Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Ślesin, które rywalizowały w konkursach na „Potrawę z Kapusty” oraz w konkursie zręcznościowym, który jednocześnie był pokazem szatkowania, heblowania i ubijania kapusty dawnymi przedmiotami niezbędnymi w kuchni. Panie raczyły smakoszy potrawami z popularnego warzywa. Nie zabrakło gołąbków, bigosu, kapusty z grochem i fasolą.

Najwięcej emocji wzbudziło deptanie kapusty w którym udział wzięli m.in. sołtys Honoratki – Zbigniew Siupa, radny Sołectwa Honoratki – Paweł Janczewski. Odbyły się także występy solistek Akademii Wokalnej DoReMi z M-GOK w Ślesinie– Mai Bartczak i Wiktorii Długołenckiej, oraz zumba dla najmłodszych . Impreza zakończyła się zabawa taneczną.

Tegoroczne „Święto Kapusty” zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich w Honoratce, Rada Sołecka Sołectwa w Honoratce oraz OSP Honoratka.

adminImprezy„Święto Kapusty” po raz kolejny przyciągnęło wiele osób do Honoratki. W tym Sołectwie już nawet najmłodsze dzieci wiedzą, jak smakuje kapusta. Prześcigają się w pomysłach. W tym roku zorganizowały „PCHLI TARG”, czyli kupię – sprzedam – zamianię, wystawiając swoje dawno nie używane już zabawki. Można było spotkać także Panie z...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
708 razy przeczytano