Zdjęcia: Henryk Zajfert

11 sierpnia w Biskupiu odbył się coroczny Festyn Sołecki, podczas którego zorganlzowano Turniej Sołtysów Gminy Ślesin. W tej edycji konkursu uczestniczyło dziesięcioro sołtysów.

W kategorii pań pierwsze miejsce wywalczyła Milena Jesiołowska z Ignacewa, druga była Teresa Sompolińska z Niedźwiad, trzecia Halina Świątek z Różnowy, czwarta Joanna Staszak z Lichenia Starego. Wśród panów pierwsze miejsce zajął Janusz Jąkalski z Kolebek, drugie Wojciech Chmielewski z Ostrowąża, trzecie Sławomir Królak z Biskupia. W turnieju uczestniczyli również Kamil Sobota z os. Północ, Henryk Chmurski z Mikorzyna i Krzysztof Szafrański z Pogoni Gosławickiej. Sołtysi zmagali się w konkurencjach:
stemplowanie dokumentów, spacer sołtysa, Iasso na zwierza, piłkarski slalom.

Podczas festynu umiejętności wokalne zaprezentowała Maria Szmidt – solistka Dziecięco-Młodzieżowego Studia Piosenki M-GOK. Trenerzy Piłkarskiej Akademii Reissa poprowadzili zabawy piłkarskie dla dzieci, a konkurencje dla sołtysów i zabawy animacyjne dla najmłodszych Grupa Fantazja. Nagrody W animacjach ufundowali Anna i Przemysław Murawiak.

Uczestnicy mogli także podziwiać pokaz sztucznych ogni ufundowanych przez Wiolettę i Jana Szmidt. Dzieci mogły za darmo korzystać z dmuchanych zjeżdżalni, a dla wszystkich uczestników przygotowano kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz placek drożdżowy. Zabawę taneczną poprowadzili didżeje Grupy Fantazja.

Organizatorzy festynu: Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Biskupie, Koło Gospodyń Wiejskich w Biskupiu i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie.

 

Źródło: Gazeta Ślesińska nr 8(91) / 2018

adminImprezy11 sierpnia w Biskupiu odbył się coroczny Festyn Sołecki, podczas którego zorganlzowano Turniej Sołtysów Gminy Ślesin. W tej edycji konkursu uczestniczyło dziesięcioro sołtysów. W kategorii pań pierwsze miejsce wywalczyła Milena Jesiołowska z Ignacewa, druga była Teresa Sompolińska z Niedźwiad, trzecia Halina Świątek z Różnowy, czwarta Joanna Staszak z Lichenia Starego. Wśród panów...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
170 razy przeczytano