przegladkoninski.pl

Białostocka formacja kabaretowa wróciła do gry niedawno i tym razem – na zaproszenie burmistrza Mariusza Zaborowskiego – ogłosiła przed ślesiniankami trwające dwa tygodnie święto kobiet. 17 dni fety zabrzmiało co najmniej jak 17 mgnień wiosny, która nadchodzi zwykle z Dniem Kobiet. Z tej okazji 2 marca w sali sportowo-widowiskowej Michał Chmielewski, dyrektor MGOK-u przypomniał też historię, która sprawiła, że dziś tak chętnie, z tej okazji, tego dnia – panie dają się rozpieszczać. I nie jest to obśmiany goździk czy rajstopy, ale na przykład – jak w Ślesinie – kabaretowym programem, który na długo pozostanie w pamięci mieszkanek Ślesina.

Michał Chmielewski, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie, przypomniał, że Dzień Kobiet obchodzony jest od 1910 i że jego losy wcale nie były łatwe. Zbiegło się to z pewnością z czasem, kiedy panie musiały zawalczyć o swoją pozycję w społeczeństwie. Tak się złożyło, że historię tego święta przypomniał właśnie mężczyzna, zaś drugi z nich – burmistrz miasta i gminy Ślesin, Mariusz Zaborowski – zorganizował dla swoich obywatelek ich święto.

Galeria zdjęć Henryka Zajferta.

Panie bawił tego dnia skeczami kabaret Widelec, rodem z Białegostoku, który ogłosił nowennę i oktawę, zachęcając ślesinianki do świętowania tydzień przed i tydzień po 8 marca. Paniom, które gościły na zaproszenie burmistrza w sali sportowo-widowiskowej (widzów zgromadziło się tego dnia dość pokaźne grono) wyraźnie ten pomysł się spodobał. Kabareciarze życzyli im zatem czułości i miłości, a Mariusz Zaborowski: spokoju, odpoczynku, miłości, radości i by każdy ich dzień był wyjątkowy.

Przy tej okazji włodarz pochwalił się sukcesem. Kilka minut wcześniej wrócił bowiem z Międzynarodowych Targów Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda” w Warszawie, gdzie po raz drugi z rzędu Ślesin zdobył wyjątkowe miano miejsca idealnego do wypoczynku i spędzania wolnego czasu i nagrodę „Przyjazny brzeg”. Mariusz Zaborowski podziękował za to szczególnie nauczycielowi wychowania fizycznego Marcinowi Brylowi, który od lat uczy młodych ludzi nie tylko pływania, ale i zasad bezpiecznego przebywania nad wodą.

W programie kabaretowym dedykowanym paniom nie zabrakło odpowiedzi na pytanie, co panowie wiedzą najlepszego o kobietach. A żeby śmiechu było co nie miara, tłem dla tych rozważań były relacje damsko-męskie z zazdrością i piłką nożną w tle. Między innymi, bo skecze przygotowane na ten wieczór przez białostockich kabareciarzy, bawiły różnorodnością, której wspólnym mianownikiem było po prostu poczucie humoru. Skecz zamiast rajstop jak w Ślesinie? Dlaczego nie? O Dniu Kobiet nie zapomnieli też ślesińscy strażacy ochotnicy, którzy każdą z pań częstowali przy wejściu słodkim i przyozdobionym rafaello wprost z koszyczka.

Tekst: Izabela Bobrowska – przegladkoninski.pl

adminImprezyprzegladkoninski.pl Białostocka formacja kabaretowa wróciła do gry niedawno i tym razem – na zaproszenie burmistrza Mariusza Zaborowskiego – ogłosiła przed ślesiniankami trwające dwa tygodnie święto kobiet. 17 dni fety zabrzmiało co najmniej jak 17 mgnień wiosny, która nadchodzi zwykle z Dniem Kobiet. Z tej okazji 2 marca w sali sportowo-widowiskowej...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
210 razy przeczytano