Mnóstwo osób zaangażowało się w niedzielną (16.02.2020) akcję charytatywną „Od serca dla serca”, podczas której kwestowano na rzecz małej Igi Działak (ogółem zebrano 16362 zł). Dziewczynka urodziła się z połową serca i wymaga szybkiej operacji za granicą.

Akcję zainaugurowano na ślesińskiej plaży, gdzie z całej Wielkopolski zjechały morsy, aby zażyć kąpieli w tutejszym jeziorze. Widowisko podziwiali mieszkańcy naszej gminy, którzy chętnie wspierali zbiórkę pieniędzy na rzecz małej Igi. Przybyłych częstowano kiełbaskami, wojskową grochówką, chlebem ze smalcem, gorącymi napojami i ciastem. Organizatorami akcji na plaży były ślesińskie morsy.

Z kolei po południu w hali widowiskowo-sportowej w Ślesinie odbył się Koncert Charytatywny przygotowany przez Kamilę Frątczak przy wsparciu Miejsko- -Gminnego Ośrodka Kultury. Program obfitował w wydarzenia: działała kawiarenka, przeprowadzano licytacje, były animacje dla dzieci w wykonaniu Centrum Hajdasz, występowały różne grupy taneczne (m.in. Perełki z M-GOK, Tańce z Miśką, Studio Tańca Rytmix, Sompoleńskie Mażoretki), Klub Samu raj zaprezentował pokaz ju-jitsu, a OSP Licheń Stary pokaz udzielania pierwszej pomocy. Odbyły się koncerty zespołów: Dębowiacy i HIT z Sompolna.

Na koniec można było wziąć udział we wspólnym treningu fitness. Akcję wsparł także Kamil Sobota, który tego dnia przed południem zorganizował Turniej Piłki Nożnej Dzieci. Osoby chcące uczestniczyć w koncercie wpłacały na wejściu przysłowiową „cegiełkę” w kwocie 5 zł.

Zbiórka pieniędzy mogła się odbyć dzięki fundacji Cor Infantis Fundacja na Rzecz Dzieci z Wadami Serca. Obecnie Iga czeka na wyznaczenie terminu trzeciej operacji, która odbędzie się w Klinice Uniwersyteckiej w Munster. Potem czeka ją długa i kosztowna rehabilitacja. Prosimy Państwa o przekazanie 1% dla Igi – KRS 0000290273, cel: Iga Działak.

Tekst: Gazeta Ślesińska nr 2/2020

adminImprezyMnóstwo osób zaangażowało się w niedzielną (16.02.2020) akcję charytatywną „Od serca dla serca”, podczas której kwestowano na rzecz małej Igi Działak (ogółem zebrano 16362 zł). Dziewczynka urodziła się z połową serca i wymaga szybkiej operacji za granicą. Akcję zainaugurowano na ślesińskiej plaży, gdzie z całej Wielkopolski zjechały morsy,...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
57 razy przeczytano