Zdjęcia: Henryk Zajfert

23 czerwca Koło Gospodyń Wiejskich w Półwiosku Starym tradycyjnie zorganizowało uroczystość z okazji nocy świętojańskiej.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, a wśród nich m.in. burmistrz Mariusz Zaborowski, Pani Urszula Bachera, dyrektor M-GOK Michał Chmielewski, panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Kijowcu, Szyszynie i Wąsoszach oraz mieszkańcy Półwioska Starego.

W programie imprezy był konkurs na najładniejszy wianek. Zwyciężyło KGW Szyszyn. Po rozpaleniu ogniska wszyscy uczestnicy brali udział w puszczaniu wianków na wody jeziora. Mimo chłodnej
pogody czas przy ognisku umilił śpiew piosenek. Następnie wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali do świetlicy na poczęstunek. Panie przygotowały wiele potraw, m.in. kaszankę z kapustą, kiełbasę z grilla oraz duszoną. Śpiewy oraz świetna zabawa trwały do późnych godzin wieczornych. Przewodnicząca KGW w Półwiosku Starym Małgorzata Kuligowska dziękuje burmistrzowi i wszystkim osobom, które pomogły przy organizacji spotkania.

źródło: KGW Półwiosek St.

Gazeta Ślesińska nr 7/2018

adminImprezy23 czerwca Koło Gospodyń Wiejskich w Półwiosku Starym tradycyjnie zorganizowało uroczystość z okazji nocy świętojańskiej. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, a wśród nich m.in. burmistrz Mariusz Zaborowski, Pani Urszula Bachera, dyrektor M-GOK Michał Chmielewski, panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Kijowcu, Szyszynie i Wąsoszach oraz mieszkańcy Półwioska Starego. W programie imprezy był konkurs na...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
201 razy przeczytano