Źródło: lm.pl

Sezon motorowodny na start! W kalendarzu UIM jest aż pięć ważnych imprez mistrzowskich, które odbędą się w Polsce. Istny „maraton” na wodzie rozpocznie się w Ślesinie (16-17.06), a skończy  8 lipca w Augustowie. W tym okresie w każdy kolejny weekend w naszym kraju odbędą się motorowodne MŚ bądź ME.

Kalendarz zawodów motorowodnych rozgrywanych w Polsce w 2018 roku

15 – 17 czerwca, Ślesin: MŚ OSY400

22 – 24 czerwca, Chodzież: ME F125

29 czerwca – 01 lipca, Żnin: ME GT-15

29 czerwca – 01 lipca, Żnin: ME O-700

07 – 08 lipca, Augustów: MŚ Łodzi wytrzymałościowych Necko Endurance

Już w ten weekend Ślesin!!!

Mistrzostwach Świata klasy OSY400 liczymy na polskie podium. W zawodach wystartuje na pewno wicemistrz świata i brązowy medalista mistrzostw Europy z 2017 roku Cezary Strumnik z Klubu Przygoda Chodzież. Biało-czerwonych barw będzie też bronił Grzegorz Stępniak z klub TKKF Wodnik, który podczas zeszłorocznych mistrzostw globu był na wysokim, piątym miejscu. Stawka zawodów i emocje gwarantowane. Do czempionatu już zgłosiło dziewiętnastu zawodników. Będą najlepsi motorowodniacy ostatnich sezonów, na czele z mistrzem świata Estończykiem Rasmusem Haugasmagi.

Jak w tej stawce czuje się Cezary Strumnik? – Jeżeli chodzi o Rasmusa to aby zrozumieć jego fenomen trzeba poznać jego zespół. Konstruktorzy jego łodzi Ullar i Henry Povvat są profesjonalistami i żyją ze sportu motorowodnego, oprócz nich w tym zespole jest jeszcze kilka osób i każda jest odpowiedzialna za coś innego. Rasmus w tej „maszynie” jest tylko trybem – kierowcą, przed startem mało co go obchodzi, bo ma być skupiony maksymalnie na jeździe – mówi Cezary Strumnik.

– My nie zwalniamy tempa. Wszystko musi być przygotowane na sto procent. Zostaję przy łódce z zeszłego sezonu. Nie ma sensu jej zmieniać. Uważam, że to jedna z najlepszych łodzi tego typu na świecie. Co się zmienia? Mamy kilka nowych pomysłów, kilka nowych śmigieł, będą trochę inaczej przygotowane silniki. Postaramy się to tak dograć, bo chodziło jeszcze efektywniej niż w zeszłym roku. Wszystko przygotowujemy na wodzie u siebie w Chodzieży tak, by wyeliminować wszelkie błędy. Myślę, że doświadczenie to główny czynnik, który może mi pomóc w odniesieniu sukcesu. Już nie mogę się doczekać rywalizacji w Ślesinie – dodaje reprezentant Polski.

Program zawodów w Ślesinie oraz informacje na temat innych ważnych imprez motorowodnych rozgrywanych w Polsce w 2018 roku znajdą państwo TUTAJ.

///

Zachęcamy do śledzenia oficjalnego fanpage’a Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Tam znajdą Państwo najważniejsze informacje na temat startów polskich zawodników w zawodach na całym świecie (sport motorowodny, narciarstwo wodne, skutery wodne, wakeboard i wakeskate).

www.facebook.com/motorowodniacy.org

Jesteśmy też na Twitterze i Instagramie:

www.twitter.com/motorowodniacy

www.instgram.com/motorowaodniacy

Materiały wideo z zawodów publikujemy na kanale YouTube:

www.youtube.com/motorodowniacyTV

///

Tekst: motorowodniacy.org

________

Motocyklowa parada, motocyklowe mistrzostwa i radio na plaży. Takie atrakcje już w najbliższy weekend w Ślesinie.

Po raz trzeci na plaży Centrum Sportu i Rekreacji w Ślesinie odbędzie się MOTOPIK. To impreza, podczas której nie zabraknie wrażeń i pięknych maszyn. O godz. 10:00 ruszy zbiórka krwi, a na wszystkich honorowych krwiodawców czekać będzie grochówka i grill. Na godz. 14:30 zaplanowano paradę motocyklową, a wśród jej uczestników rozlosowana będzie nagroda – darmowy weekend na motocyklu Harley-Davidson. O godz. 18:00 natomiast rozpocznie się muzyczna uczta. Na scenie wystąpią: Rey, Mr Pollack oraz Freebirds.

To nie koniec weekendowych atrakcji. W sobotę od godz. 11:00 do 15:00 Ślesin będzie obecny na antenie jednej z ogólnopolskich rozgłośni radiowych. Prosto z plaży audycję „Życie jak Marzenie” poprowadzi Marzena Chełminiak. Natomiast w sobotę i niedzielę (16-17 czerwca) na jeziorze Ślesińskim odbywać się będą Motorowodne Mistrzostwa Świata i eliminacje do Mistrzostw Polski. Otwarcie zawodów planowane jest na sobotę, godz. 14:00, po których rozpoczną się biegi w klasach: GT30, GT15 i FR.

 

Tekst: Aleksandra Braciszewska – Benkahla – LM.pl

adminImprezySezon motorowodny na start! W kalendarzu UIM jest aż pięć ważnych imprez mistrzowskich, które odbędą się w Polsce. Istny „maraton” na wodzie rozpocznie się w Ślesinie (16-17.06), a skończy  8 lipca w Augustowie. W tym okresie w każdy kolejny weekend w naszym kraju odbędą się motorowodne MŚ bądź ME. Kalendarz...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
706 razy przeczytano