Gospodynie z całej Polski przyjechały do Lichenia. Popisywały się talentami

przegladkoninski.pl

Jarmarkiem Kulturowym rozpoczął się 9 września w Licheniu VII Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich. Na placu przed jeziorem Licheńskim pojawiło się kilkadziesiąt stoisk, na których gospodynie zaprezentowały swoje popisowe potrawy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też misternie wykonane prace. Królował haft i rzeźba. Jutro w południe panie będą się modlić w licheńskiej bazylice. Zobacz zdjęcia i materiał TV.

Licheńska plaża przyciągnęła dziś prawdziwe tłumy. Każdy mógł skosztować smakołyków przygotowanych przez gospodynie, a także wziąć udział w konkursach. Śmiałkowie prezentowali swoje umiejętności np. w… dojeniu krowy. Na scenie przed publicznością zaprezentowały się zespoły folklorystyczne.

Niedziela to drugi dzień Zjazdu. Gospodynie przemaszerują w barwnym korowodzie do licheńskiej bazyliki, gdzie będą modlić się podczas mszy świętej o godz. 12.00. Spotkanie zakończy koronka do Miłosierdzia Bożego odmówiona w kaplicy Trójcy Świętej, po której przy pomniku św. Jana Pawła II odśpiewana zostanie „Barka”.

VII Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich organizuje Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Promocji i Rozwoju Gminy Ślesin.

 

adminImprezyGospodynie z całej Polski przyjechały do Lichenia. Popisywały się talentami Jarmarkiem Kulturowym rozpoczął się 9 września w Licheniu VII Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich. Na placu przed jeziorem Licheńskim pojawiło się kilkadziesiąt stoisk, na których gospodynie zaprezentowały swoje popisowe potrawy. Dużym zainteresowaniem cieszyły...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
246 razy przeczytano